Plzeňák Bárta a Dienstbierův zápis do análů

29. května 2012, 13:34 - Petr Kolář
29. května 2012, 13:34

politický diář

Oznámení Víta Bárty o kandidatuře na post hejtmana v Plzeňském kraji šokovalo i některé z jeho nejloajálnějších spojenců. Jeden z posledních kroků před rozštěpem celé strany má ale jedno ale… Bárta totiž prohlásil, že hodlá kandidovat mimo struktury Věcí veřejných. Podle informací od zdrojů obeznámených s děním v Plzeňském kraji se Bárta pokoušel uzavřít obchod se Zemanovci, s nimiž přinejmenším dříve čile spolupracoval superguruův dobrý známý, vyhasínající šedá eminence z Prahy Tomáš Hrdlička. Oťukávání se mělo vést ve stylu: já se stanu lídrem vaší kandidátky a za to vložím obrovské peníze do kampaně. Mluvilo se o 30 až 50 milionech korun, což je na regionální poměry neuvěřitelná cifra. Přitom je zřejmé, že podstatná část by mohla spadnout na kampaň prezidentskou. Pokud si to tak ale Bárta opravdu maloval, narazil. „Nic o tom nevím a nepřipadá to v úvahu. Je možné, že se někteří naši členové mohli pasovat do role vyjednávačů a probírat to někde u piva. To bychom se ale museli úplně zbláznit a určitě bychom nic takového neudělali ani Miloši Zemanovi,“ řekla šéfka Plzeňských Zemanovců Dita Portová. Bárta musí hledat dál. Boj proti „plzeňským kmotrům“ bude zrovna v jeho podání každopádně nesmírně legrační.

I kdyby Jiří Dienstbier z politiky odešel dnes, zaslouží si významný zápis do análů ČSSD ve znění: „Jiří Dienstbier mladší se zasloužil o jednotu strany.“ Pokud totiž znesvářené tábory okolo Bohuslava Sobotky a Michala Haška dokáže něco spojovat, tak sílící odpor či minimálně obezřetnost vůči Dienstbierovi. Ačkoli je místopředseda strany po vycouvání Jana Švejnara jediným prezidentským kandidátem, nic jistého mít na sobotním nominačním jednání ÚVV nebude, spíše naopak. V kuloárech ČSSD už se spekuluje, že by v takovém případě mohli zaskočit „neokoukané“ tváře typu Lubomíra Zaorálka nebo Františka Bublana. Což by bylo také nesmírně legrační.

Když minulé pondělí týdeník Euro v Palubním deníku psal, že už má „Mazánek“ Roman Janoušek vše okolo své nehody „tak nějak pořešený“, mohlo se to jevit jako fantasmagorie. A hle, oběť jeho opileckého řádění v autě minulý týden policii vypověděla, že se „stala nehoda, kterou asi nikdo nechtěl, měla jsem smůlu,“ a dodala, že „kdyby mě chtěl pan Janoušek úmyslně srazit, mohl to udělat v době, kdy jsem stála před autem. Pak už mě možná neviděl (…)“. Asi to bude nesmírně legrační, velice kvalitní a velice nákladné.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít