PLUSY A MINUSY

18. listopadu 2003, 00:00 - admin
18. listopadu 2003, 00:00

o stěhuje výrobu lihové kosmetiky z Ústí nad Labem do Olomouce. Ústecké provozy jsou podle mluvčí firmy nevyhovující. Stěhování bude stát místo asi šedesát nynějších zaměstnanců. V Olomouci firma naopak čtyřicet nových pracovníků přijme.

o Ústecká potravinářská firma Setuza stěhuje výrobu lihové kosmetiky z Ústí nad Labem do Olomouce. Ústecké provozy jsou podle mluvčí firmy nevyhovující. Stěhování bude stát místo asi šedesát nynějších zaměstnanců. V Olomouci firma naopak čtyřicet nových pracovníků přijme.

+ Potravinářské firmy dosud přihlásily k ocenění značkou kvality KLASA celkem 342 výrobky. KLASU uděluje ministerstvo zemědělství. Zatím odmítlo jen 34 produkty. Ocenilo už řadu mléčných, masných a pekárenských výrobků. Ministr Jaroslav Palas v té souvislosti odmítl kritiku Evropské unie, že české potravinářství není na vstup do Unie řádně připraveno.

- Na spor mezi americkým Microsoftem a Evropskou komisí o podobě operačního systému Windows mohou doplatit běžní uživatelé. Komise podezírá americký počítačový gigant ze zneužívání dominantního postavení na trhu. Chce, aby odstranil z Windows multimediální přehrávač. Microsoft by v tom případě musel evropským zákazníkům nabídnout okleštěnou verzi Windows. Ta je však podle expertů méně kvalitní.

+ Slévárenská společnost Cirex CZ, která patří holandským majitelům, otevřela v průmyslové zóně Vlčovice u Kopřivnice novou továrnu. Plánuje, že do roku 2006 bude v podniku pracovat až 150 lidí. Stát dal na vybudování zóny 15 milionů korun. Kromě Cirexu v ní podniká americká firma Dura Automotive CZ. Továrnu začala v zóně stavět také německá firma Brose CZ.

- Francouzský strojírenský koncern Alstom, který vyrábí rychlovlaky Pendolino pro České dráhy, skončil první pololetí se ztrátou 624 miliony eur. Loni přitom firma vydělala za pololetí 11 milionů. Propad v hospodaření zapříčinilo i penále, které platí za vadná zařízení. Zakázka na výrobu Pendolin je pro Alstom klíčová. Kvůli tomu, že firma nedodala zatím k vlakům veškerou dokumentaci, České dráhy přebírání vlaků zastavily.

o Stát se nepřipojí k chystanému prodeji 27procentního podílu konsorcia TelSource v Českém Telecomu na kapitálových trzích. Rozhodl o tom výkonný výbor FNM. Stát prostřednictvím FNM v Telecomu vlastní 51 procento akcií.

- Konkurz společnosti Koli Holding z Nového Města nad Metují, která svého času patřila mezi největší české konzervárenské podniky, je po čtyřech letech téměř u konce. Po prodeji veškerého majetku a zaúčtování nákladů konkurz vynesl 7,2 milionu korun, proti nimž stojí pohledávky několika desítek věřitelů ve výši 891 miliony korun.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít