Pleť jako broskvička

07. července 2003, 00:00 - Michal Zachar, konzultant osobní a firemní image (www.vizazista.cz, www.imageaudit.info)
07. července 2003, 00:00

Image* Jak se mám přepudrovat, aby mi pudr nepadal pořád na oblečení?J. Holá, RakovníkExistují zhruba čtyři možnosti, jak nanést pudr. Nejpoužívanější je štětec. Někdo používá tampon, labutěnku či navlhčenou houbičku. Štětec je vhodný právě pro rychlé každodenní líčení. Lépe se s ním nanáší sypký pudr.

Image

* Jak se mám přepudrovat, aby mi pudr nepadal pořád na oblečení?

J. Holá, Rakovník

Existují zhruba čtyři možnosti, jak nanést pudr. Nejpoužívanější je štětec. Někdo používá tampon, labutěnku či navlhčenou houbičku. Štětec je vhodný právě pro rychlé každodenní líčení. Lépe se s ním nanáší sypký pudr. Pokud se při nanášení sype na oděv, může za to buď nekvalitně namletý pudr nebo nekvalitní vlas. V brzké době budou na pultech profesionální kosmetické štětce Da Vinci, které jako jedny z mála mají nestřižený vlas a dosahují ideální přilnavosti. K pudrování je vhodné mít plochý, nikoliv kulatý, štětec. Při nanášení táhneme štětcem stejnou stranou od čela k bradě jedním směrem. Ne tam a zpět. Tím se obrací malé chloupky, které máme na tváři do protisměru a pudr i make up nám pak nedrží dobře. Také štětce s umělým vlasem nejsou pro přepudrování pleti příliš vhodné. Lepší je nanášet menší množství pudru několikrát, než příliš mnoho najednou. Pokud máte mastnou pleť, volí profesionálové vklepávání pudru vatovým tamponem. Nejprve ho přiložte na dózu, poklepem vstřebejte pudr a pak ho opět poklepem roztírejte malými pohyby od čela k bradě. Nezapomeňte použít pokaždé nový tampon. Labutěnka se dnes používá pro denní přepudrování. Je totiž většinou součástí balení kompaktních (slisovaných) pudrů. Používá se na rychlé doplnění většího množství, proto se s ní musí opatrně. Labutěnku otřete (nikdy neklepejte) o hřbet ruky. Přebytečný pudr se může omést štětcem. A jak to dělají profíci? Vlhká houbička je nejlepší metoda. Dá sice trochu práce a je nejpomalejší, ale pleť vypadá nenalíčeně. Houbičku obtočte kolem prstu jako labutěnku, naberte pudr a kolmo k pleti vklepejte. Prvně je pleť trochu skvrnitá. Nedejte se a poklepávejte, až vše přilne k pleti. Tento způsob je ten nejlepší a nejtrvanlivější.

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Tento pátek bude svátek
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Začalo testování Opery 51. Už nezapomíná, které weby jste si připnuli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít