Plán plníme s rezervou

06. května 2009, 12:56 - (red)
06. května 2009, 12:56

Trápí nás nepředvídatelný propad cen druhotných surovin, říká finanční ředitel AVE CZ

EURO: Kdy jste se poprvé začali ve vaší společnosti zabývat hospodářskou krizí? ŠMÍD: V létě 2008. Nicméně dopad do oblasti odpadového hospodářství nebyl prvotním projevem finanční ani hospodářské krize.

EURO: Jaký byl dopad krize na provozní výsledky, jak se změnily oproti plánu? ŠMÍD: Loňský plán jsme s rezervou splnili, a i nyní po pěti měsících našeho hospodářského roku jsou naše výsledky lepší než plánované.

EURO: Jaká jste přijali opatření pro udržení, respektive zlepšení provozního výsledku? ŠMÍD: Intenzivnější spolupráce obchodního oddělení s nejvyšším vedením společnosti, aktivnější monitoring zákazníků a předcházení vzniku pohledávek po splatnosti, aktivnější řízení významných skupin nákladů, optimalizace investic – podrobnější posuzování priorit.

EURO: Považujete za správné soustředit se jen na snižování nákladů, nebo je třeba hledat nové možnosti, například ve formě inovací? ŠMÍD: Snižování nákladů nelze opomenout, nicméně samo o sobě nemůže zajistit zlepšení tržního postavení společnosti a tím pádem ani dlouhodobě udržitelné pozitivní hospodářské výsledky.

EURO: Kdy dosáhne hospodářská krize vrcholu a kdy očekáváte opětovný růst ekonomiky? ŠMÍD: Dobrá otázka! Už jsem na ni četl desítky chybných předpovědí, nerad bych přidával další.

EURO: Máte nastaveny indikátory, které „měří“ dopady krize a případný obrat k lepšímu? ŠMÍD: Jistě; aktuálně nás trápí zejména nepředvídatelný propad cen druhotných surovin v závěru loňského roku, který v důsledku ohrožuje léta budovaný systém třídění odpadů v obcích. Tato problematika se nyní řeší ve spolupráci zainteresovaných subjektů s příslušnými ministerstvy. Jakákoliv změna k lepšímu by pomohla nejen nám, ale i celé České republice při plnění mezinárodních závazků v této oblasti.

Jiří Šmíd, AVE CZ odpadové hospodářství

AVE, jedna z nejvýznamnějších společností v oboru na českém trhu. Její portfolio pokrývá celou oblast odpadového hospodářství včetně sanace starých ekologických zátěží a zasahuje i do dalších činností, především pro obce – údržbu městské zeleně, komunikací, zimní údržbu atd. Společnost rychle roste, za tři roky téměř ztrojnásobila obrat, dosahuje stabilně pozitivních hospodářských výsledků.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít