Pivovary budou recyklovat vodu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Pivovary budou recyklovat vodu

, red.,
Pivovary budou recyklovat vodu

Velkým žroutem vody je výroba piva. Například globální pivovarnická skupina Heineken chce proto její spotřebu omezit. „Litr piva budeme dělat z3,5 litru vody,“ tvrdí Jan Vosmeer, manažer udržitelného rozvoje v Heinekenu.

Bez vody pivo nevznikne. Vnímáte, že je jí nedostatek?

Voda je jednou ze šesti hlavních oblastí, na něž se soustředíme. Je to nejdůležitější součást piva, tvoří jej z 95 procent. Její světové zásoby jsou sice stále stejné, ale jak roste populace, potřebuje ji stále víc lidí. Navíc i razantnější projevy klimatické změny způsobují, že některé regiony přišly o deště a nemají povrchovou vodu.

Jak s tím zápasí Heineken?

Ve světě máme 165 pivovarů a některé právě v oblastech ohrožených nedostatkem vody. Do roku 2020 jsme si dali cíl omezit spotřebu vody ve výrobě – 3,5 litru na jeden litr piva. U 23 pivovarů ležících v nejohroženějších oblastech pak 3,3 litru.

Kde se dají najít úspory?

Především ve vlastní výrobě. V roce 2011 jsme koupili pivovar v Etiopii, který na litr piva spotřeboval deset litrů vody. Během několika málo let jsme to snížili na polovinu. Úspory přinášejí třeba nové lahvovací linky.


Minirevoluce. Malé pivovary se v tichosti slučují do skupin

 Chmel, pivovar Trautemberk


Je v pivovarech možné vodu recyklovat?

Teď to řešíme – jak použitou vodu znovu využít. Ne pro vaření piva, ale pro čištění nebo třeba mytí lahví. Ostatně něco podobného už dlouho funguje v Singapuru. Pitná voda, která tam teče z kohoutků, je recyklovaná. Jde ale o velmi drahé řešení.

Jak jsou na tom vaše české pivovary?

Velký problém s vodou je v Krušovicích a Velkém Březně, projekty na úsporu připravujeme.

Značně citlivé a zároveň náročné na vodu je i pěstování chmele a sladového ječmene. Zajímá to výrobce piva?

Zemědělství – obecně – zabírá 80 procent z celkové spotřeby vody na zeměkouli. Pěstitelé potřebují vylepšit své technologie. I když třeba u ječmene, který roste především v mírných oblastech ještě stále bohatých na deště, velká pomoc není třeba. Jen kvůli rostoucí teplotě bere k růstu víc vody než dřív. Aktuálně pracujeme na projektu v Mexiku, kde voda chybí ajejí povrchové zdroje nejsou dostatečné a nevratně mizejí. Učíme tam zemědělce, jak pracovat s půdou, aby zadržela víc vody.

Dále čtěte:

Česko přichází o to nejcennější – o vodu. Zadržet ji mají opatření za miliardy

Komentář: Šumava pivní

Český boom minipivovarů trvá, aktuálně jich je už kolem 350

Vyškov na suchu. Státní pivovar dovařil


Ohodnoťte tento článek
Diskuze