Pitr se stará, jak se má

30. dubna 2009, 13:34 - (red)
30. dubna 2009, 13:34

Kapitola 175

Řádný hospodář * Kateřina proletářka * Návrat do Vsetína * Obama na třetí cestě * Neschopní vpřed!

Řádný hospodář

Uprchlý podnikatel Tomáš Pitr rozvíjí podnikatelskou činnost v České republice. To není vtip. Píše o tom zpravodajský server Aktuálně.cz. Pitr údajně nedávno založil minimálně dvě firmy. Jejich zakládající listiny byly sepsány v notářské kanceláři v Jesenici u Prahy, kde podnikatel vlastní dům a kam prý občas jezdí i z exilu. Nedivme se mu. Zanechal v zemi velký byznys a jako řádný hospodář se o něj musí starat.
Pitr se chová, jak se má. Novináři také. Jsou placení za to, že přinášejí nové informace. Svůj plat si zaslouží. Policie sice tvrdí, že Pitrovy aktivity monitoruje, ale k novému zjištění se nechce vyjadřovat. O vyjadřování ani tolik nejde, protože daňoví poplatníci by chtěli vidět činy. Zdá se, že novináři, kteří sledují kauzu Pitr, dělají svou práci lépe než státní orgány činné v trestním řízení. Kdyby policejní prezident zaměstnal reportéra serveru Aktuálně.cz, možná že by Pitr byl za několik dnů za mřížemi.

Kateřina proletářka

Jakýsi tým snů nachystal předseda ČSSD Jiří Paroubek do parlamentních voleb v Ústeckém kraji. Na přední místa kandidátky nasadil celebrity – hokejistu Jiřího Šlégra a herečku Kateřinu Brožovou. Ta je přítelkyní kontroverzního slovenského podnikatele Petera Kovarčíka, který se dříve dlouhá léta objevoval po boku Václava Klause.
Bude zajímavé sledovat, jak bohatá herečka a ještě bohatší podnikatel jezdí na sociálnědemokratické mítinky v luxusním mercedesu a vykládají levicovou politiku. Možná, že trio Brožová, Kovarčík, Paroubek svým voličům zazpívá i Internacionálu.

Návrat do Vsetína

Předseda lidovců Jiří Čunek už zazpíval. Sice nikoli Internacionálu, ale mnohem zajímavější písničku o Miroslavu Kalouskovi a o společnosti ČEZ. V rozhovoru pro Lidové noviny minulé pondělí řekl, že novou stranu, kterou prý Kalousek chystá založit, by mohl financovat jeho přítel, bohatý podnikatel Richard Háva.
Čunek se také domnívá, že ČEZ dává peníze politickým stranám. „Když se podíváte na sponzorský program, případně na program reklamy firmy ČEZ, a podíváte se, kde jsou investovány ty konkrétní peníze, na jaké sportovní aktivity, pro odpověď nemusíte chodit daleko,“ prohlásil lidovecký předseda. Víc však neřekl. Neřekl, protože nic neví.
Čunek je ve vysoké politice už – bohužel – pár let. A najednou mu vadí přátelství Kalouska s Hávou a ČEZ. Z toho, co dnes vykládá někdejší starosta Vsetína, je vidět, že mu teče do bot. Je to jasný signál, že Čunek se brzy vrátí, odkud přišel.

Obama na třetí cestě

Na summitu Organizace amerických států na karibském ostrově Trinidad a Tobago odmítl Barack Obama dosavadní „okoralé postoje“, které „nás nutily k falešné volbě mezi rigidní, státem řízenou ekonomikou a křivolakým, neregulovaným kapitalismem, mezi pravičáckými milicemi a levičáckou gerilou“.
Asi nebudeme daleko od pravdy, napíšeme-li, že v dohledné době se Obama v Praze hned tak neukáže. Za prezentaci těchto názorů pozvání z Hradu určitě nedostane, a to ani omylem. Falešný a ještě ke všemu „skleníkový“ Obama asi úplně zapomněl, co mu tady v Praze důrazně připomínali. Žádné třetí cesty, žádné oteplování, tvrdě na Kubu, nebavit se s Íránem, okamžitě instalovat radar. A kdo ví, kolik dobře míněných rad si odsud odvezl!
Svéhlavý Obama si zřejmě nevzal k srdci vůbec nic. Ba naopak, hůř než to. Skoro to vypadá, že všechno dělá na just naopak. Možná je to však tím, že si ony pražské rady vyposlechl, pak se trochu rozhlédl a hned mu bylo jasné, jak to dopadne, vedou-li se takové řeči.

Neschopní vpřed!

V poslední době se množí příznaky velmi nebezpečného jevu. Do vysokých funkcí orgánů činných v trestním řízení „vyvzlínávají“ osoby, které se nemohou pyšnit úspěchy při stíhání gaunerů, ale naopak! Začínají být více proslulé tím, kolik případů šetřily – a nevyšetřily (odložily, ukončily, zastavily). Zřejmě jen čirou náhodou a shodou okolností ony nedošetřené kauzy zasahují politicky exponované osoby – a ty funkce jsou zase naopak v (samozřejmě „nepřímém“) dosahu těchto politiků. (Ale jinak jsou, prisámbaču, obsazovány v souladu se zákonem, vnitřními předpisy a s hodnocením velících „odborníků“). Toto je, premiére Topolánku, přímá cesta do pekla. To ostatní jsou jen nějaké vyhlídkové jízdy, které mohou skončit i velmi špatně, to ano. Toto je však zaručený recept. A bez poplatku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít