Penta vstupuje s lékárnami Dr. Max na pátý trh. Chce prorazit i v Rumunsku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Penta vstupuje s lékárnami Dr. Max na pátý trh. Chce prorazit i v Rumunsku

, čtk,
Penta vstupuje s lékárnami Dr. Max na pátý trh. Chce prorazit i v Rumunsku
Zdroj: Michael Tomeš - Mladá fronta

Provozovatel lékárenské sítě Dr.Max ze skupiny Penta koupil 31 lékáren v Rumunsku. Největší síť lékáren ve střední Evropě tak po České republice, Slovensku, Polsku a Srbsku vstoupila na pátý trh. Převzaté provozovny by měly změnit název do konce roku.

Dr.Max prostřednictvím společnosti RockyFarm koupil v Rumunsku lékárny od firem Fastpharm, Iezer Farm, Panpharma Med a York Farm. Dr. Max provozuje ve střední a východní Evropě téměř 1300 lékáren s celkovými tržbami 1,25 miliardy eur ročně.

„Společnost Dr. Max je odhodlána sloužit svým pacientům poskytováním odborného a etického poradenství, vysoce kvalitních výrobků, a také zajištěním dostupnosti léků. Rádi bychom přispěli ke zlepšení zdravotních služeb ve východní Evropě, přičemž Rumunsko tvoří její významnou součást. Plánujeme přizpůsobit naše služby místním potřebám,“ uvedl generální ředitel Dr. Max Leonardo Ferrandino

Penta ve střední a východní Evropě úspěšně realizovala řadu zdravotnických projektů. Vedle lékáren se zaměřuje také na provozování nemocnic a zdravotnických zařízení, na Slovensku je součástí jejího portfolia i zdravotní pojišťovna.

Penta
Penta je středoevropská investiční skupina, založená v roce 1994. Vedle zdravotnictví působí ve finančních službách, výrobě, maloobchodu a realitním developmentu. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než 32 tisíc lidí a hodnota aktiv skupiny dosáhla v roce 2016 celkem 8,5 miliardy eur.

Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě a Varšavě.

Čtěte také:

Pentě se v lékárnictví daří. Dr. Max loni zvýšil tržby o pět procent

Penta loni zvýšila čistý zisk o 25 procent na 6,78 miliardy Kč


Ohodnoťte tento článek
Diskuze