Pardubický kraj láká turisty

02. ledna 2007, 00:00 - admin
02. ledna 2007, 00:00

(reakce na zprávu v Profitu č. 51-52/2006)Do Pardubického kraje přijíždí nejméně turistů ze všech krajů v republice. Myslím, že je to dost nespravedlivé, protože lákadel je tu spousta. Doufám (a zájem o naše služby to potvrzuje), že během několika málo let se naopak stane módním cílem tuzemské dovolené.

(reakce na zprávu v Profitu č. 51-52/2006)

Do Pardubického kraje přijíždí nejméně turistů ze všech krajů v republice. Myslím, že je to dost nespravedlivé, protože lákadel je tu spousta. Doufám (a zájem o naše služby to potvrzuje), že během několika málo let se naopak stane módním cílem tuzemské dovolené.

Obrovským lákadlem je především Polabí, atraktivní hlavně pro cyklisty nebo in-line bruslaře. Hodně se tu investovalo do skutečných cyklostezek, tedy tras vedoucích po samostatném povrchu, odděleně od běžných silnic. Je tu rovina, takže ideální terén pro rodiny s dětmi. Přitom žádná samota, všude lze vidět něco zajímavého, po cestě je spousta občerstvení. Jen to chce nepolevovat v investicích do cyklostezek -mí hosté (hlavně ze západní Evropy) si nejvíce stěžují na jejich stále ještě malou síť, takže často musí jezdit buď děravými polními cestami, nebo rozbahněnými lesními stezkami, případně riskovat život na běžných silnicích.

Velkou výhodou Polabí je také snadná dopravní dostupnost z Prahy nebo i z Moravy. Ležíme přímo na hlavním železničním koridoru, díky nově otevřené dálnici do Hradce je to sem rychlejší i autem. Čím dál častěji sem na několik dní jezdí rodiny, jejichž otec přes den „na pár hodin“ jede pracovat do Prahy, ale odpoledne se vrací za manželkou a dětmi. Ideální kompromis mezi rodinou a prací.

Myslím, že do módy přicházejí také „zapomenuté“ Orlické hory a Králický Sněžník. No a jak v článku píšete, velkým lákadlem je určitě třeba i kladrubský hřebčín, Sečská přehrada nebo přírodní rezervace Maštale.

Jiří Němec majitel pensionu

Tak Pardubický kraj chce přilákat turisty. A činí tak opravdu „originálně“. Zvolil slogan „I love východní Čechy“. Skutečně kreativní! Ještě nikdy jsem něco takového neviděl a nečetl. A což teprve zahraniční turisté.

To samozřejmě myslím ironicky. Zajímalo by mne, jestli jde jen o neschopnost příslušných úředníků, nebo o korupci. Jak mohli vybrat reklamní agenturu, která jim - jistě ne zadarmo - vymyslela slogan, který patří k nejzprofanovanějším? Jen já sám jsem za několik uplynulých let viděl nejméně 20 variací v Evropě i zámoří.

Nejsem velký marketingový odborník, ale nedávno jsem absolvoval seminář na téma propagace služeb. Hlavní poučka: Propagujte KONKRÉTNÍ výhody a nevýhody, konkrétní produkty, ne nějaká abstraktní tvrzení, splývající s ostatními. Sloganů typu „I love (město, kraj)“ jsou stovky. Ale kladrubský hřebčín, cyklostezky v Polabí, Železné hory nebo Králický Sněžník (třetí nejvyšší hora v republice!) - ty jsou na světě jenom jedny. Nestyďme se za ně!!!

Petr Bednář, Pardubicko

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít