Papírna Mondi v Česku investuje skoro 13 miliard. Rozšíří výrobu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Papírna Mondi v Česku investuje skoro 13 miliard. Rozšíří výrobu

, lem, tre,
Papírna Mondi v Česku investuje skoro 13 miliard. Rozšíří výrobu
Zdroj: Profimedia.cz

Papírenský výrobce Mondi hodlá významně rozšířit produkci ve Štětí. Kvůli modernizaci, již si vyžadují mimo jiné i přísná ekologická pravidla Evropské unie, chystá v Česku rekordní investici.

Celková výše plánované investice by se měla během příštích několika let vyšplhat na 470 milionů eur, tedy asi 12,7 miliardy korun. Jak uvádí korporace Mondi Group na svých stránkách, v rámci modernizačního projektu bude v Mondi Štětí instalován nový mlýn na celulózu, pila, kotle a další specializované stroje.

Nové kotle mají splňovat emisní normy Evropské unie, přičemž podnik dostal povolení také k výrobě vlastní elektřiny. Energetické renovace mají být dokončeny již v příštím roku, samotná produkce má být omlazena do konce roku 2019.

Výroba se po modernizaci prakticky zdvojnásobí a podle projektové dokumentace předložené na posuzování vlivů na životní prostředí firma zaměstná přes sto nových pracovníků.

„Tato investice představuje vzrušující krok v pokračujícím rozvoji našeho podnikání, umožní lépe využít naši low-cost výrobní strategii ve střední Evropě a vyrábět vysoce kvalitní výrobky, které splňují rostoucí potřeby našich zákazníků,“ uvedl generální ředitel Mondi David Hathorn.

Mondi Packaging Paper B.V. je registrována v Nizozemsku, ale má rakouské majitele. Agentura CzechInvest ji v Česku udělila pobídku ve formě slevy na dani, a to až 30 procent uznatelných nákladů, maximálně však do výše 498 milionů korun.

Čtěte také:

Německý Schott nabere v Lanškrounu 500 lidí

Foxconn sází na Pardubice. Investuje miliony dolarů a nabere lidi

Biocel Paskov dostane miliardovou injekci z Rakouska