Otevíráme bistro

12. září 2005, 00:00 - admin
12. září 2005, 00:00

HLASY ČTENÁŘŮPlánujeme otevřít bistro s rychlým občerstvením a kapacitou dvanácti míst, ale nevíme, jaké jsou nové právní předpisy Evropské unie pro provozování takového bistra, hygienické standardy nebo i jiné legislativní podmínky, které je třeba splňovat. Je potřeba vybudovat toalety pro zákazníky, i když to bude rychlé občerstvení?

HLASY ČTENÁŘŮ

Plánujeme otevřít bistro s rychlým občerstvením a kapacitou dvanácti míst, ale nevíme, jaké jsou nové právní předpisy Evropské unie pro provozování takového bistra, hygienické standardy nebo i jiné legislativní podmínky, které je třeba splňovat. Je potřeba vybudovat toalety pro zákazníky, i když to bude rychlé občerstvení?

Krystýna N. Před otevřením je třeba hygienické správě předložit ke schválení plánek bistra, v němž budou vyznačeny nerez dřezy na černé i bílé nádobí (umývárna černého nádobí musí být oddělena minimálně přepážkou), omyvatelné a nedřevěné pracovní plochy a samostatné umyvadlo na mytí rukou personálu. Jestliže chystáte přípravu „hotovek“, přibudou k povinné výbavě i shockery pro zmrazování surovin. Dále počítejte s toaletami zvlášť pro personál a hosty, třebaže plánujete kapacitu dvanácti míst. Všechny toalety musí být vybaveny hygienickým setem (nádržka s tekutým mýdlem, papírové ručníky, toaletní papír). K provozu je nutná studená i teplá voda, a to i na sociálním zařízení. Euronorma pro hostinskou činnost obsahuje mnoho dalších podmínek. K provozování rychlého občerstvení potřebujete živnostenský list, který můžete získat, máte-li výuční list nebo maturitu v oboru a splňujete-li předepsanou praxi (protože se živnostenský zákon upravuje, dojde ke změnám zřejmě i v tomto požadavku). Pokud nesplňujete podmínky k vydání živnostenského listu, musí vás zastupovat osoba, která požadavky pro získání živnostenského listu splňuje. **Modrozelená poradna

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít