Orwellovská pojišťovna

18. března 2008, 17:23 - redakce
18. března 2008, 17:23

EURO 11/2008

Rádi bychom reagovali na článek Orwellovská pojišťovna, který komentuje nedávné dění okolo Vrchlabské nemocnice. V tomto článku se čtenářům povážlivě nedostává vyváženého přístupu.
Proto musíme některá tvrzení uvést na pravou míru:

Rozsah kontroly Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) má dle platných zákonů plné právo uskutečnit ve zdravotnickém zařízení, kterému platí za ošetřování svých pacientů - klientů, kontrolu takto poskytnuté zdravotní péče. Kontrola ve Vrchlabské nemocnici byla takto pojata už proto, že jinak než ze zdravotní dokumentace jednotlivých pacientů se nedá stoprocentně doložit, že poplatek skutečně nebyl, v rozporu s platnými pravidly, vybrán. Navíc tvrzení pana ředitele Drymla o zastavení chodu dětského oddělení či omezení provozu nemocnice v souvislosti s naší kontrolou nemá s realitou nic společného. Ke spolupráci potřebují naši revizní pracovníci nanejvýše dva administrativní pracovníky nemocnice. Požadavky na součinnost stejně jako termín kontroly byly nahlášeny nemocnici dopředu.

Údajný dluh VZP vůči Vrchlabské nemocnici Faktury za měsíc leden (zmiňované cca dva miliony korun) VZP Vrchlabské nemocnici uhradila a peníze připsala na její účet 3. března 2008, tedy v zákonem stanovené lhůtě.

Neuzavření smlouvy Smlouva je ze strany VZP již několik týdnů připravena. Nicméně nemocnice měla k jejímu návrhu výhrady a nebylo možné se dohodnout na finálním znění, protože pan ředitel Dryml pobýval podle vlastních slov měsíc v zahraničí. Po této dlouhodobé nepřítomnosti se vedení krajské pobočky VZP pro Královehradecký kraj dohodlo s vedením Vrchlabské nemocnice na pevném termínu jednání o smlouvě. Na toto jednání se pro změnu vedení nemocnice vůbec nedostavilo, protože pan ředitel na termín, opět podle vlastních slov, zapomněl.

Právo pacienta na svobodný výběr lékaře Toto právo VZP ctí a nikdy ho nezpochybňovala. I z těchto důvodů, navzdory chování vedení nemocnice, budeme nadále hradit náklady na péči o naše pojištěnce.

V závěru lze jen smutně konstatovat, že za vydatné pomoci médií se podařilo panu řediteli Drymlovi udělat si zcela zadarmo bombastickou reklamu před senátními volbami.

Tereza Květoňová
vedoucí oddělení veřejných záležitostí Odbor vnějších vztahů VZP

Poznámka redakce: Dopis byl redakčně krácen. Autorka reaguje na poznámku z Palubního deníku, který je satirickou rubrikou týdeníku EURO.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít