Opožděně, ale přece

14. června 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
14. června 2004, 00:00

Oskar se jen tak nedá. Už nečeká na konečný verdikt antimonopolního úřadu a po svých konkurentech požaduje náhradu ve výši 1,6 miliardy korun.Žalobu na Eurotel a T-Mobile podal nejmladší mobilní operátor Český mobil. V ní viní Oskar své dva konkurenty, že mu znemožnili volně soutěžit v dobách jeho nástupu v letech 2000 a 2001 na český trh.

Oskar se jen tak nedá. Už nečeká na konečný verdikt antimonopolního úřadu a po svých konkurentech požaduje náhradu ve výši 1,6 miliardy korun.

Žalobu na Eurotel a T-Mobile podal nejmladší mobilní operátor Český mobil. V ní viní Oskar své dva konkurenty, že mu znemožnili volně soutěžit v dobách jeho nástupu v letech 2000 a 2001 na český trh. Toho se měli dopustit nastavením vyšších cen při volání do sítě Oskar oproti volání do ostatních konkurenčních sítí. Poplatky do Oskara byly až o čtyři koruny vyšší než do jiných mobilních sítí. Operátor se domnívá, že tento „společný bojkot“ odradil řadu zákazníků, kteří raději využili službyjeho konkurence.

Za stejný počin, tedy nevýhodné volání do sítě Oskara, již dostaly Eurotel i T-Mobile pokutu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ji udělil už v roce 2002, ale jeho rozhodnutí dosud není pravomocné, protože ho obě společnosti napadly žalobami. Úřad po nich chtěl 63 miliony korun.

Tiskový mluvčí Oskara Petr Šindler přiznal, že nynější žaloba navazuje na rozhodnutí antimonopolního úřadu. Firma požaduje po konkurentech dohromady více než 1,6 miliardy korun: Eurotel žaluje o 1,04 miliardy a T-Mobile o 615 milionů. Ani jedna z žalovaných firem se k tomu nechce příliš vyjadřovat. „Ještě jsme tu žalobu neviděli, tak k tomu nemůžeme nic říct. Nicméně trváme na tom, žejsme zákon neporušili,“ řekla Profitu Martina Kemrová ze společnosti T-Mobile.

Eurotel i T-Mobile se hájí tím, že při zahájení provozu konkurenční sítě neměly s Oskarem uzavřenou propojovací dohodu. Nová síť navíc údajně neměla dostatečnou kvalitu, čímž se zvyšovaly náklady na propojení hovorů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít