Opět na scéně. Kritizovaný náměstek Stropnického radí veletrhům - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Opět na scéně. Kritizovaný náměstek Stropnického radí veletrhům

,
Opět na scéně. Kritizovaný náměstek Stropnického radí veletrhům

Hned den poté, co mu skončila roční konkurenční doložka, začal Daniel Koštoval pracovat jako bezpečnostní poradce výstavy Future Forces Forum.

„Daniel Koštoval radí s tématy, s možnostmi průmyslové spolupráce mezi českými firmami a zahraničními firmami, analyzuje trendy a tak dále,“ vysvětluje Olga Pešková, mluvčí pražské výstavy Future Forces Forum. „Konkrétní vyzbrojovací projekty (Koštoval) neřeší,“ doplňuje. A proč byl jako jeden z pěti poradců vybrán právě on? „Pro jeho zkušenosti v oblasti bezpečnosti a obrany,“ odpovídá Pešková.


Komentář: Utrpení mladého Koštovala

Ondřej Stratilík
Ondřej Stratilík

Pro pořadatele akce Future Forces Forum podle ní Daniel Koštoval pracuje od 1. ledna 2020. Tedy hned den poté, co mu skončila dvanáctiměsíční konkurenční doložka.  Na tu měl jako bývalý náměstek ministra obrany nárok podle zákona o státní službě. V resortu skončil k 31. prosinci 2018. Podle ministra Lubomíra Metnara (za ANO) odešel Koštoval na vlastní žádost.

Přestože Daniel Koštoval v resortu působil téměř šest let, z čehož tři a půl roku vedl vyzbrojovací sekci, dotáhnout a uzavřít se mu nepodařilo ani jeden strategický kontrakt. A to ani za takové konstelace, kdy z něj bývalý ministr Martin Stropnický (ANO) na půl roku udělal svého politického náměstka, aby se prý mohl soustředit jen na dokončení nákupu izraelských radarů MADR a víceúčelových helikoptér. Proto byl Koštoval častým terčem kritiků.

Kromě toho, že dnes Koštoval radí pořadatelům pražské vojenské exhibice a píše analýzy, je i součástí „bezpečnostního trustu“ kolem bývalého poslance Ivana Gabala, generála Petra Pavla a diplomata Petra Koláře.

Opět na scéně. Kritizovaný náměstek Stropnického radí veletrhům
3.7 (73.33%) 3 hlasování
Diskuze