Operátoři nadělují od října

03. prosince 2007, 00:00 - Jan Němec
03. prosince 2007, 00:00

Mobilní telefony

Mobilní telefony

Do Vánoc sice ještě nějaký ten týden zbývá, mobilní operátoři ale jako obvykle stromky nastrojili jako jedni z prvních. Dárky rozdávají už od konce října.

Vodafone: Místo čivav ovce

Loňský symbol Vánoc u Vodafone, čivavy s Petrem Čtvrtníčkem, vystřídalo letos stádo ovcí. Ty zaznamenaly ještě větší úspěch: operátor se pochlubil dvojnásobnou návštěvností vánočního webu www.vanocninadilka.cz oproti loňsku.

Co se telekomunikačních služeb týče, Vodafone nabízí  akci „Kolik let s Vodafonem, tolik měsíců 20 % navíc“. Od 1. listopadu tak každý zákazník operátora může ke svému paušálu nebo dobitému kreditu získat pětinu pro volání i „esemesky“ navíc. A to měsíc za každý započatý rok, kdy využívá služeb Vodafonu. Bonus však zákazník nedostane automaticky; musí si jej aktivovat buď na stránkách firmy, přes hlasovou samoobsluhu nebo zákaznickou linku. „Zákazníkům, kteří už jsou s námi déle, chceme dát víc. Na nové zákazníky myslíme také, ti začnou mít výhody ode dne, kdy k nám přijdou,“ vysvětluje akci marketingový ředitel Vodafonu David Duroň. Pro všechny zákazníky platí také akce prodeje mobilů na splátky bez navýšení.

Vedle „dvacetiprocentní akce“ operátor připravil vánoční nabídku pro firemní zákazníky. Při první aktivaci služby VPN firma neomezeně jim nabízí bezplatné volání a SMS v rámci firmy na tři měsíce i déle. Budou mít také možnost získat telefon Nokia 6300 ke třem tarifům za sedm korun a notebooky Dell se slevou 20 až 35 procent.

Balíčky od O2

Telefónica O2 vytáhla na předvánoční trh s balíčky zacílenými na už získané i potenciální zákazníky. Ti si můžou do konce roku namíchat na míru „balíček“ s digitální televizí přes internet O2TV, připojením k internetu a voláním zdarma. Společně s balíčky Trio, Duo a Duo Mobil dostane každý zákazník jeden ze tří vánočních dárků: přehrávač iPod Shuffle, digitální fotoaparát Samsung D60 nebo barevnou tiskárnu HP Deskjet F380.

Speciálně pro tarifní zákazníky tento operátor připravil nabídku bezplatného volání a posílání zpráv na vybrané číslo v síti O2 nebo v pevné síti. Bezplatné volání platí po celou dobu trvání smlouvy. Vztahuje se však pouze na nové klienty. Pro stávající zákazníky platí, že bezplatné volání a „esemeskování“ získají při podpisu nebo prodloužení stávající smlouvy k vybraným tarifům na dva roky. Nabídka však platí v závislosti na tarifu pouze na tři nebo šest měsíců. Pro zákazníky využívající předplacené služby bude Telefónica prodávat speciální vánoční edici karet. Při jejich koupi do konce roku dostane volající po dobití bonus v podobě 100 procent kreditu navíc. Po dobití si může zákazník s předplacenou kartou rovněž vybrat jedno číslo v síti O2 pro bezplatné volání.

Telefónica připravila i dárek pro podnikatele. Těm, kteří uzavřou smlouvu na šest nebo 24 měsíců, poskytne bonus ve výši 50 procent minut nebo kreditu navíc. Bonus platí pro volání do všech sítí a lze ho čerpat v průběhu celé doby trvání smlouvy. O2 v listopadu zveřejnil i nové tarify pro firemní klientelu. Ty však do vánoční nabídky společnost nezahrnula. Firmy tak dostanou nadílku, pouze pokud si pořídí připojení k internetu ADSL. První dva měsíce pak budou mít za korunu, stejně jako aktivaci, modem a mobilní telefon Sony Ericsson k200i.

Mých5 a volání zdarma

T-Mobile odstartoval vánoční šílenství od 1. listopadu. Hlavní zbraní na předvánočním trhu má být nová nabídka Mých5. Ta platí jak pro tarifní, tak pro „předplacené“ zákazníky. Hlavním trumfem tarifu Mých5 je levnější volání na pět vybraných telefonních čísel jakéhokoliv operátora. Pro tarifní zákazníky vyjde minuta volání na některé z „Mých5“ čísel na necelé tři koruny. Majitelé přeplacených Twist karet pak zaplatí 3,50 koruny.

T-Mobile naděluje také volání zdarma. Aby zákazník mohl tuto službu využít, musí si do konce roku aktivovat (či přejít) na některý z tarifů operátora. Jak dlouhé bude období bezplatného volání, určuje výše zvoleného měsíčního paušálu. Například uživatel Kreditu 250 či jeho HITové varianty nebude za hovory ve vlastní síti T-Mobile platit dva měsíce; s Kreditem 2000/HIT pak zmiňovaných dvanáct měsíců. K výhodnějším službám přibaluje T-Mobile také vánoční dárek v podobě deskových her a soutěže o mobilní telefon Samsung D900i.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít