Operativní leasing je znovu o stupínek výš

04. října 2004, 00:00 - JAN NOVÁČEK
04. října 2004, 00:00

PRODEJ NA SPLÁTKY PRO FIRMY Na leasingovém trhu se prodírá do popředí operativní leasing. V poslední době se v oblibě mezi klienty dostal o další pomyslný krůček výše. V konkurenci ostatních produktů se totiž dostal přes pětiprocentní hranici.

PRODEJ NA SPLÁTKY PRO FIRMY Na leasingovém trhu se prodírá do popředí operativní leasing. V poslední době se v oblibě mezi klienty dostal o další pomyslný krůček výše. V konkurenci ostatních produktů se totiž dostal přes pětiprocentní hranici. Většina firem dál obohacuje nabídku operativního leasingu, který využívá zejména firemní klientela. Ten zahrnuje předprodejní servis a předání vozidla zákazníkovi dle jeho potřeb, zapůjčení vozidla do okamžiku dodání objednaného vozidla, jeho přihlášení, zaplacení silniční daně, poplatku za rádio, pojištění (havarijní i zákonné). Zákazník může zvolit ještě další přidané služby, například servis a údržbu vozidla (včetně přistavení vozidla do servisu a přistavení náhradního vozidla), pneuservis, tankservis (vybavení tankovací platební kartou a zaslání faktury na skutečně čerpané pohonné hmoty), náhradní vozidlo, asistenční službu, dálniční známku (tuzemsko i zahraničí) nebo ostatní připojištění (pojištění čelního skla, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění právní ochrany DAS) a podobně. Řada firem s rozsáhlejším vozovým parkem se zbavuje starostí a navíc využívá i přednosti, že není potřeba zaplatit žádnou akontaci. Společností, které nabízejí tento typ leasingu je již několik desítek, z nichž některé jsou na něj dokonce úzce specializované. N apříklad CAC Full Service Leasing podtrhuje podle svých vyjádření výhody operativního leasingu, kterými jsou snížení nákladů díky kompletnímu převzetí administrativy správy vozového parku, variabilní doba pronájmu vozidel na 12 až 60 měsíců, zlepšení finančních toků společnosti částečnou amortizací vozidel. Předností je ale i to, že podnikatel nenese rizika spojená s poklesem zůstatkové hodnoty vozidel, neplatí náklady související s údržbou starších vozidel, nemusí se obávat o splnění nejvyšších bezpečnostních standardů díky využívání nových modelů vozidel. K zahození není ani kontrola nad náklady na údržbu a opravy a může využít velkoodběratelských slev, které mají leasingové společnosti při pořizování vozů. NĚKTERÉ LEASINGOVÉ SPOLEČNOSTI NABÍZEJÍCÍ OPERATIVNÍ LEASING**

ALD Automotive * Arval PHH Service Lease CZ * Bohemia * Business Lease * CAC Leasing * ČP Leasing * ČSOB Leasing * Daimler Chrysler * DIL Immobilien Leasing * Dr. Barbara Vodička * Franfinance * GMAS * Hewlett-Packard * ING Lease * IKB Leasing * Lease Plan * Leasing České spořitelny * PSK Leasing * Raiffeisen Leasing * Robinco Leasing * S-Bohemia * SDM * ŠkoFIN * VB Leasing.

VÝVOJ OPERATIVNÍHO LEASINGU

Rok % z celkového leas. objemu

2000 3,50

2001 4,50

2002 4,25

2003 4,63

POŘADÍ PODLE OBJEMU NOVĚ UZAVŘENÝCH OBCHODŮ

v 1. pololetí 2004 (v mil. Kč)

ČSOB Leasing 6550

CAC Leasing 5522

ŠkoFIN 4719

VB Leasing CZ 3360

Franfinance Czech Republic 2667

DaimlerChrysler Services Bohemia 2481

GE Capital Leasing 2316

ČP Leasing 2264

Deutsche Leasing ČR 1965

Leasing České spořitelny 1492

CCB Finance 1441

S Morava Leasing 1438

LeasePlan ČR 1223

Scania Finance Czech Republic 828

ALD Automotive 774

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít