Online školení řidičů šetří čas i peníze

02. června 2011, 14:40 - Profit, TZ
02. června 2011, 14:40

České firmy přecházejí na online školení řidičů, které jim šetří náklady a které oceňují sami zaměstnanci. Školení řidičů je pro zaměstnance, kteří jezdí na služební cesty vozem, ze zákona povinné.

Foto: Profimedia.cz

Firmy se však potýkaly s problémy, kdy celofiremní školení nebylo lehké naplánovat tak, aby nedošlo k přerušení provozu. V současné době 90% firem, které mají ve vozovém parku více než sto aut, řeší ze zákona povinná školení formou e-learningu. Tento způsob školení využívá také 56 % firem, které mají pod deset zaměstnanců. Podle odborníků se počet firem do konce roku ještě výrazně zvýší.

Zákoník práce ukládá zaměstnavatelům, aby každý zaměstnanec, který řídí vozidlo na služební cestě bez ohledu na to, zda se bude jednat o řízení vozidla služebního nebo soukromého, pravidelně absolvoval školení řidičů,“ upozorňuje Tomáš Hoplíček z firmy HI Software Development, která online školení řidičů zprostředkovává. E-learningové kurzy jsou v současném digitalizovaném světě běžným vzdělávacím nástrojem. Využívají je univerzity, školící agentury a také firmy. Nově také došlo k využití e-learningových kurzů v oblasti pravidelného školení řidičů.

Tuto možnost velmi oceňuji. Zaměstnanci mohou povinné školení řidičů absolvovat kdykoliv jim to vyhovuje, buď během pracovní doby, kdy nejsou plně vytíženi, nebo v klidu svého domova. Firmě odpadlo složité zařizování termínů a také starost o zajištění běžného chodu podniku. Tímto způsobem jsme schopni ušetřit peníze, které pak můžeme využít například v rámci firemního teambuildingu,“ sděluje své zkušenosti majitel stavební firmy Jan Holík z Vysočiny a dodává, že tento způsob školení řidičů funguje v zahraničí zcela běžně.

Online školení řidičů je velmi jednoduché. Uživatel se přihlásí pomocí jména a hesla, které dostane přiděleno. Vybere si kurz, který má absolvovat a začne studovat. „Jakmile má dojem, že je připraven, může přistoupit k testům. Systém totiž označí, které části kurzu jsou povinné a které volitelné. Mezi volitelné patří třeba sada různých modelových situací průjezdu křižovatkou. Po úspěšném složení testu, je vytvořen certifikát, který si studující vytiskne a opatří podpisem,“ popisuje proces Tomáš Hoplíček a doplňuje, že toto školení vychází na jednoho zaměstnance na sto korun za rok.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít