Online půjčka je oblíbeným řešením pro nečekané výdaje v domácnosti - Euro.cz

Přihlášení

Online půjčka je oblíbeným řešením pro nečekané výdaje v domácnosti

Futurino,
Online půjčka je oblíbeným řešením pro nečekané výdaje v domácnosti
Zdroj: kaprik / Shutterstock.com
Komerční sdělení

Pokud přijdou složenky, se kterými jste dopředu nepočítali, dá se najít řešení vyhovující všem. Podmínky nejsou složité, vyplnění kontaktního formuláře nahrává všem, kteří chtějí ušetřit volný čas a nestát zbytečně v dlouhých frontách na kamenných pobočkách. Složité papírování tak už patří dávné minulosti, stačí jen, aby žadatel doložil trvalý příjem – tedy, jinak řečeno, prokázal, že splácení půjčky mu nebude přinášet samé starosti a trable. Jde vlastně i o ochranu spotřebitele před neuváženým jednáním, neboť v případě sjednání úvěru, s jehož splátkovým kalendářem budou obtíže, se přibližuje takzvaná dluhová past.

Bezúčelový charakter se stává zavedenou samozřejmostí

Bude třeba něco platit dopředu? Nebo vysvětlovat, kvůli čemu si chceme půjčit peníze? V obou případech je odpověď jednoznačná – ne! Bezúčelová půjčka je dnes hitem, usnadňuje celkovou administrativu a také znamená časovou úsporu. Jak známo, čas je drahý a nesmí se s ním plýtvat, pokud chceme žít spokojený život. Právě proto nebankovní poskytovatelé půjček zjednodušují vyřizování na maximum možného, co umožňuje česká legislativa. Zájemci o úvěr toto kvitují s povděkem, u krátkodobých variant nehrozí žádný obsáhlý osobní rozhovor nebo vyplňování řady různých formulářů. Online půjčka je tu skutečně pro každého, kdo splní základní podmínky. Které to jsou, co je třeba doložit, aby mohla být žádost úspěšně zpracovávána?

  • Doklad o příjmu. Jinak řečeno, výpis z bankovního konta za poslední čtvrtletí. OSVČ doloží poslední daňové přiznání, důchodci výměru penze. Cílem je ukázat bonitu klienta, nic více!
  • Není třeba, abyste byli přímo občané ČR, půjčka je otevřena i cizincům. Zde však bude samozřejmě nutné prokázat trvalé bydliště na území státu, stejně jako doklad o příjmech.
  • Věk. Všem žadatelům o úvěr musí být nejméně osmnáct. Mladším není možné půjčit peníze touto formou už ze zákona a je tedy jasné, že se s nabídkou pro šestnáctileté ani nesetkáte.

Při splnění těchto základních podmínek je prakticky jisté, že půjčka 20000 může být obratem vyřízena, nic už nebrání jejímu schválení. Právě to přijde vhod všem, kteří na úvěr spěchají a potřebují finanční hotovost co možná nejdříve, protože složenky nebo jiné výdaje zkrátka také nepočkají. Administrativa je pak překážkou, protože sjednávání půjček bývalo dříve záležitostí na delší časové období.

Podle čeho vybírat poskytovatele půjček?

Otázkou pak je, na co bychom se měli zaměřit, když vybíráme poskytovatele krátkodobého úvěru. Dle jakých kritérií je třeba nahlížet na tento segment trhu? Mělo by jít o držitele licence ČNB, což dává klientům naprostou jistotu transparentního jednání. Stejně tak je zapotřebí, aby nešlo o nováčka, nad nímž se dá úspěšně pochybovat, ale spíše zavedenou společnost, se kterou mohli mít tu čest už i vaši přátelé a známí. Napoví i webová prezentace, pokud bude skutečně profesionálně zpracovaná, dá se pak také předpokládat, že jde o renomovanou firmu. Indicie jsou tedy jasné, musíte vědět, s kým jednáte. Nikdy není dost pozdě prověřit si danou společnost…

Pozor na dluhovou past, nepůjčujte si nad míru

Vypůjčit si víc, než na kolik stačíte, je prvním krokem do dluhové pasti, ze které se řada lidí dostává dlouhé měsíce nebo i roky. Cíl je tedy jasný, vzít si jen takový úvěr, o němž víte, že nebude dělat vaší rodinné kase problémy. K výplatě dojde opravdu neprodleně, ale přesto byste měli rozvážit částku a lhůtu splatnosti, jestli není nad vaše možnosti. Skutečně potřebujete takovou sumu peněz, o které jste přemýšleli ještě před chvilkou? Přesně tato otázka je velmi důležitá, protože pokud se jedná o finance, není obezřetnosti opravdu nikdy dost.