Ohlasy posluchačů na pořad o vstupu ČR do Evropské unie, který společně s Radiem Impuls připravil týdeník Profit

23. prosince 2002, 00:00 - admin
23. prosince 2002, 00:00

Jsem rozhodně PRO vstup Česka do EU. Nejedná se o žádnou past, nýbrž o jediné možné východisko jak konkurovat americkému či japonskému trhu. Jako ministát v srdci Evropy nemáme sebemenší šanci se prosadit. Rezolutně také odmítám veškeré názory, že bude po vstupu hůř.

Stačí se jen podívat do historie. Řecko, Portugalsko, Irsko… to také nebyly žádné ekonomické mocnosti, a jak se index životní úrovně v těchto zemích zvýšil po vstupu do Unie. V žádném případě nebude hůř. Možná ze začátku, ale to je úděl každého příchozího člena. Musíme si uvědomit, že vstupuje ČR do EU, nikoliv EU do ČR.

Jakub Trojan

Jsem pro vstup do EU. Mám příbuzné v Německu, a ti si na EU vůbec nestěžují.

Karel

Žiji v SNR už 9 let, ale v dnešní době žádný med, chci se vrátit zpět. Byla jsem nadšená, ale dneska mě nadšení již opouští. Zvláště teď, po zavedení eura se vše zdražilo, ale platy se snížily o 1/2. Nejsem ještě rozhodnuta, jak budu v případě referenda hlasovat. Do EU ano, ale jako rovnocenný partner, jinak ne. Ale podívejte se, jak to vypadá se zemědělstvím. Proč se někam za každou cenu hrnout. I když nám stejně nic jiného nezbyde, ale jít tam alespoň tehdy, až na to budeme mít. Ale to v této zemi již nikdy nebude, protože už se všechno dobré zlikvidovalo. A ruku na srdce, co je v naší zemi ještě české?

Jana z Tachova

Od Slovenska jsme se odtrhli, tak proč se máme hrnout k Německu, vždyť Slováci jsou nám bližší. EU nás potřebuje jenom jako odbytiště pro své zemědělské přebytky a jako zdroj levné pracovní síly.

Martin

Nemají pravdu ti, kteří straší, že na EU doplatíme. Mám dojem, že se toho EU bojíme i ze strachu, že se tam s nikým nedomluvíme. Ale domluví se řecký pastevec se španělským? A v EU jsou oba. Myslím, že pro Evropana je EU důležitá.

Petr

Dřív podle Východu, dnes podle Západu. Buďme Češi!!!

SMS

Do zemí EU nejezdím, protože bych si tam se svým šestitisícovým platem připadal jako žebrák, který nemá na pivo.

SMS

Po vstupu do Unie nastane chudoba a zahraniční diktát. Zase budeme v područí jinejch.

Lada, Praha

Ze vstupu do EU mám strach, mám velkou rodinu, kterou sotva uživím už teď, a my chudí se v EU určitě nebudeme mít lépe - EU je jen pro bohaté.

Daniela

Plně podporuji náš vstup do EU. Ze začátku to možná nebudeme mít lehké a budeme si muset zvyknout na určitá omezení. Když někdo řekne, že vstup do EU má jen samé kladné stránky, takže, musíme si připustit, že jsou tu i určité zápory. Ale myslím si, že klady převažují nad zápory.

Petr z Plzně

Ať už chceme nebo ne, vstup do EU je pro nás nutný. Musíme někam patřit. Nedělejme si ale iluze, že po vstupu na tom budeme lépe. To až tehdy, až pro to budeme sami něco dělat.

Pepa Zachariáš

Po letošních volbách jsme také Česká Socialistická Republika včele s V. I. Špidleninem. Takže nevidím důvod (i přes svůj ohromný nesouhlas, vedoucí možná až k emigraci), proč by tato socialistická republika (dnes už nepíšu naše, protože moje není) neměla vstoupit horempádem a co nejrychleji do socialistické Evropy, protože tam lítají pečení holubi všem líným voličům ČR přímo do úst.

Anonym

Vstup do EU? Jediná možnost. Určitě to bude ze začátku těžké, ale proboha, lidi, nebuďte sobci a myslete na své děti. Ony by určitě volily, kdyby měly tu možnost. A kdo je proti vstupu do EU? Lidé, kteří nemají vyšší vzdělání a říkají si: to bude drahota (já se jim tímto nechci smát a ponižovat), ale tito lidé si toto říkali a říkají stejně v každé době.

Hanka

Pokusy jako EU zde už byly (RVHP) a taky nefungovaly. Vždy se bohatým státům nelíbí doplácet na chudší. Myslím, že na společnou Evropu ještě pár tisíciletí neuzraje čas.

Salmi

Euro je fantastické, zajet si kamkoli a nemuset měnit peníze, všechno přepočítávat, prostě být bez starostí.

Petr

Koruna je jeden z našich národních symbolů. Máme korunu a musíme mít korunu.

Pavel z Prahy

Co nejrychlejším přechodem na euro odstraníme rostoucí nevýhody našich exportérů. Polštář, který vytvořil jistý ekonom porevoluční éry devalvací měny, je podle nynějšího zjištění plněn neprachovým peřím, ale tvrdými ořechy - o to, o co se komunistická koruna uměle změkčila (z 15 na cca 21 Kčs za DEM) se nyní přitvrzuje (z cca 36 na 30 Kč/EUR), takže se problém pouze o deset let oddálil. Slovy klasika: můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu cokoliv namítat, ale to je to jediné, co proti tomu můžeme dělat.

Hynek z Hradce

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít