Odvážná developerka z Liberecka

13. srpna 2007, 00:00 - admin
13. srpna 2007, 00:00

HANA MARGARETHE PALME, MAJITELKA SPOLEČNOSTI HANE INTERIÉR A DOMUS OPTIMAHana Margarethe Palme podniká v obchodě a ve stavebnictví. Aby byla úspěšná, musí být daleko lepší než její konkurenti muži.Developerská činnost je v Česku téměř pouze mužskou záležitostí.

HANA MARGARETHE PALME, MAJITELKA SPOLEČNOSTI HANE INTERIÉR A DOMUS OPTIMA Hana Margarethe Palme podniká v obchodě a ve stavebnictví. Aby byla úspěšná, musí být daleko lepší než její konkurenti muži.

Developerská činnost je v Česku téměř pouze mužskou záležitostí. V Liberci však podniká jedenáct let žena, která

muže developery odvážila. Rázná, kreativní a sebejistá Hana Margarethe Palme druhým rokem vlastní společnost Domus Optima, jež staví domy a byty v okolí Liberce. Podnikání však začala ve firmě Hane Interiér v Liberci a řídí ji také dodnes.

ZE STÁTNÍHO DO VLASTNÍHO

Než se ale dala na podnikání, pracovala ve státním podniku Restaurace a jídelny. Začínala zde jako prodavačka zmrzliny a skončila jako hygienička. Po revoluci její život nabral jiné obrátky. Říká, že má podnikání v krvi. „Dispozice k tomu jsem podědila asi po dědovi, který měl obchodního ducha, vlastnil továrnu na provazy,“ míní.

Před jedenácti léty, když Hana Palme projížděla Třídou dr. Horákové v Liberci, zalíbila se jí prodejna bývalého autosalonu. „Rozhodla jsem se tam otevřít prodejnu s nábytkem,“ líčí. Studovala totiž uměleckou školu a k designu měla blízko. Co si usmyslila, to udělala. Zakrátko ty prodejny měla tři. Přitom sestavila tým lidí, jenž tvoří a vybavuje interiéry pro podnikatele a také ještě nechává vyrábět nábytek pod vlastní značkou Enozzi. Začala s málem. Říká, že zpočátku neměla vysoké cíle, obchod se jí rozběhl nečekaně.

TÝM TOLERANTNÍCH MUŽŮ

Hana Palme je rozený vůdce. Řídí tým dvaceti zaměstnanců. Pracují pro ni hlavně muži. Podle ní takoví, kteří jsou tolerantní a nevadí jim, že je vede žena. Sama občas s potěšením zasáhne do designerské práce. Ale nemá na to poslední dobou dostatek času. „Zasahuji také do developerské práce, například návrhy interiérů,“ popisuje. Mezi její zákazníky patří lidé se středními a vyššími příjmy. „Se stoupající životní úrovni v Česku prodáváme stále lépe,“ uvádí. Dodává, že by ráda tvořila častěji luxusnější interiéry, ale na trhu lidí, kteří si je mohou dovolit, není zatím mnoho.

Podnikání je pro ni způsob, jak realizovat kreativní nápady. To, že navíc mají úspěch, souvisí s jejím talentem pro organizaci, a také s tím, že se obklopuje schopnými lidmi. Všechny podnikatelské aktivity paní Palme dosáhly v loňském roce obrat sto milionů. Letos jej navrší o dalších dvě stě pět. Chystá se totiž v Liberci postavit administrativní budovu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Opel Insignia GSi sice nemá šestiválec, ale na Ringu je o 1…
XF Sportbrake vrací Jaguar do hry velkých ředitelských kombíků
Zaspí silničáři i letos? Časem by mohlo být každoroční překvapení ze sněhu minulostí
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit. Vznikne pouze 30 exemplářů
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Technologie
Nejsme napojení na ruskou vládu, říká Kaspersky a poskytne důkaz
Opustí AMD s GPU továrny GlobalFoundries? Čipy Navi na 7 nm má prý vyrábět TSMC
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít