Odkrýváme tajemnou Prahu

07. května 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
07. května 2007, 00:00

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIADuben byl pro Lindu Vavříkovou ve znamení dalšího růstu firmy. Stávající paleta dvou set zážitků se začala rozšiřovat a na konci května by jich mělo už být dvě stě padesát. Firemní „družstvo“ posílila nová kolegyně Hanka.

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIA

Duben byl pro Lindu Vavříkovou ve znamení dalšího růstu firmy. Stávající paleta dvou set zážitků se začala rozšiřovat a na konci května by jich mělo už být dvě stě padesát. Firemní „družstvo“ posílila nová kolegyně Hanka. K růstu snad přispěje také spolupráce dohodnutá s partnerskou firmou na Slovensku.

TAJE PRAHY SE RÝSUJÍ

Jako první mezi padesáti kuriozitami dostaly obrysy i některé zážitky projektu Taje pražských památek. „Přístup budeme mít do míst, do kterých se návštěvníci běžně nedostanou, třeba do hvězdárenské věže Klementina či k modernímu dalekohledu Štefánikovy hvězdárny, projít se starou kanalizační čistírnou a okusit atmosféru staletých chodeb,“ prozrazuje podrobnosti Linda Vavříková.

„Mezi novinkami jsme plánovali ještě některá jiná zajímavá místa, třeba Rudolfovy štoly pod Stromovkou. Jenže jsou zaplavené a bezpečnostní podmínky prohlídku neumožňují,“ dodává zklamaně její kolegyně Kristýna, která má projekt na starosti.

Od spousty práce se Linda Vavříková odreagovala víkendovým výletem do Amsterdamu. „Utekli jsme velikonočnímu blázinci a raději si vychutnávali procházky starým přístavem. Ujít jsme si nenechali ani pověstné vodní kanály,“ líčí zážitky Linda Vavříková. Jako suvenýr si ze země tulipánů přivezla instantní kytky v plechovkách.

ČTYŘNOHÝ PISTOLNÍK

Firma na zážitky má od dubna maskota. „Je to Parson Russel Terrier,“ prozrazuje Vavříková. Zní to jako jméno pistolníka z Hollywoodu. Vzápětí do místnosti vběhne bílé krátkosrsté štěně, vrtí ocasem a běhá kolem stolu. „Jedná se o rasu loveckého psa, která už neloví, ale s oblibou majitelům prožírá parkety,“ pobaveně líčí podnikatelka. Vykresluje, že ke koni a dvěma kočkám ji přibyla další příjemná starost o pejska. „Jmenuje se Santino. Jméno dostal podle syna kmotra z mého oblíbeného mafiánského bestselleru,“ objasňuje.

Duben v Allegrii uzavřeli večírkem stmelujícím nový a početný kolektiv na jednom ze zážitků v suši baru. „Výborně nám sedlo saké,“ líčí Vavříková.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít