Odcházejí vám lidé? Možná jste špatný šéf, říká ředitel CEMI

Komerční sdělení

Stále více firem se potýká s velkou fluktuací zaměstnanců. Na vině často bývá špatné řízení lidí a fakt, že manažeři jsou často ve vedení lidí spíše samouci.

Často se stává, že týmy nebo rovnou celá oddělení řídí pracovníci, kteří jsou odborníci ve svém oboru, ale chybí jim vzdělání a znalosti zejména v oblasti řízení lidí a managementu.

„Tato skutečnost pak může způsobovat fluktuaci jejich podřízených zaměstnanců, problémy uvnitř firmy, nespokojenost pracovníků, jejich demotivaci a další nesnáze,“ říká Mgr. Štěpán Mika, ředitel Central European Management Institute (CEMI).

Pokud má takový manažer dostatek sebereflexe a uvědomuje si svoje mezery, může pro něj být ideální volbou pro doplnění vzdělání online MBA studium, kde se například v oboru Executive MBA seznámí nejen s klasickým personálním managementem, ale také s moderními manažerskými technikami jako je například koučování.

Jelikož je MBA studium ucelené manažerské vzdělání, studenti v rámci výuky zvoleného oboru absolvují i mnoho dalších manažerských i odborných předmětů, které je profesně posunou dále.

„V ČR je aktuálně 1,3 milionu lidí s vysokoškolským titulem, což je nárůst o 134 % oproti době před 20 lety a mnoho lidí tak cítí potřebu se od ostatních vysokoškoláků odlišit, zisk titulu MBA je proto logickou volbou, jak získat zvýšit svoji hodnotu na trhu práce,“ dodává Mgr. Štěpán Mika.

Na vzdělávání manažerů online formou se institut CEMI zaměřuje již od roku 2011 a jeho výukou prošlo již přes 1000 absolventů.

Nyní CEMI nabízí 9 oborů, 7 v češtině a 2 v angličtině a je zaměřeno na online studium. V institutu vyučuje 45 uznávaných lektorů z Česka i zahraničí. Lektoři nejsou pouze teoretici, ale mají zkušenosti s řízením vlastních firem a při výuce tak řeší reálné problémy z praxe.

Manažeři stále více bojují s nedostatkem času a to, že mohou studovat odkudkoliv a kdykoliv jim to čas dovolí, je pro ně velice komfortní. Navíc v případě potřeby si mohou studium prodloužit či přerušit.

Za poslední dva roky se v CEMI setkali se silnějším zájmem například z řad starostů a nárůstem zájemců o obor MBA Veřejná správa. „Často se stává, že starostové nemají vzdělání v sektoru veřejné správy a v řízení obcí tak trochu tápají, mají mezery v oblasti získávání dotací apod. Zájemci z těchto řad si tak doplňují vzdělání, aby mohli obce lépe řídit a nezklamat tak voliče,“ míní Mgr. Štěpán Mika.

CEMI poskytuje tyto online MBA a LLM obory v češtině: Executive MBA, Bezpečnostní a krizový management, Ekonomika a finanční management, Management obchodu, Management zdravotnictví, Veřejná správa a LLM obor Korporátní právo.

Je možné taktéž studovat v angličtině, a to programy Global Business Leadership a Marketing Management and International Business.

„V rámci překročení hranice 1000 absolventů jsme připravili speciální cenovou nabídku pro nové zájemce, kteří mohou na školném všech programů ušetřit 36.300 Kč,“ uzavírá ředitel Mgr. Štěpán Mika. Zájemci tak mohou začít studovat již za 79.900,- Kč bez DPH.

Uzávěrka příjmu přihlášek do jarních studijních programů končí již 8. března, u některých oborů 15. března. Další příležitost pro zahájení studia bude až opět v říjnu.

Více o Central European Management Institute najdete na cemi.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Pravda, nebo mýtus: 10 faktů o vdovském důchodu
Pečujte o zdraví, ušetříte až třetinu dobrovolného pojistného
Co je dobré vědět o přeplatku a nedoplatku na dani?
Syndrom nemocných domů (6)
Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev II.
Auta
Pět zajímavých a dostupných ojetin, které už nebudou…
Galerie: 12 nejlevnějších aut na českém trhu, která jedou přes 250 km/h
Opel Corsa GSi je zpátky. O motoru ale zatím nic konkrétního nevíme
Facelift pro Mercedes třídy C Coupé a Cabrio přináší hybridní patnáctistovku
Opel Grandland X na sebe upozorňuje zajímavým způsobem. Do výbavy přidává „nůž“
Technologie
Do vesmíru letí další odkaz z Česka, na ISS jej veze americký astronaut
World of Tanks 1.0 je tady. Má novou grafiku, hudbu i mapy
Kellner chce být největším operátorem ve střední Evropě. PPF po O2 kupuje část Telenoru
Intel asi přece jen chystá čipy Coffee Lake s osmi jádry. Vzorek se objevil v 3DMarku
AMD slibuje opravu chyb Ryzenů „během týdnů“. Díry jsou ve firmwaru, výkon prý neklesne
Hry pro příležitostné hráče