Odcházejí vám lidé? Možná jste špatný šéf, říká ředitel CEMI - Euro.cz

Přihlášení

Odcházejí vám lidé? Možná jste špatný šéf, říká ředitel CEMI

,
Odcházejí vám lidé? Možná jste špatný šéf, říká ředitel CEMI
Zdroj: CEMI
Komerční sdělení

Stále více firem se potýká s velkou fluktuací zaměstnanců. Na vině často bývá špatné řízení lidí a fakt, že manažeři jsou často ve vedení lidí spíše samouci.

Často se stává, že týmy nebo rovnou celá oddělení řídí pracovníci, kteří jsou odborníci ve svém oboru, ale chybí jim vzdělání a znalosti zejména v oblasti řízení lidí a managementu.

„Tato skutečnost pak může způsobovat fluktuaci jejich podřízených zaměstnanců, problémy uvnitř firmy, nespokojenost pracovníků, jejich demotivaci a další nesnáze,“ říká Mgr. Štěpán Mika, ředitel Central European Management Institute (CEMI).

Pokud má takový manažer dostatek sebereflexe a uvědomuje si svoje mezery, může pro něj být ideální volbou pro doplnění vzdělání online MBA studium, kde se například v oboru Executive MBA seznámí nejen s klasickým personálním managementem, ale také s moderními manažerskými technikami jako je například koučování.

Jelikož je MBA studium ucelené manažerské vzdělání, studenti v rámci výuky zvoleného oboru absolvují i mnoho dalších manažerských i odborných předmětů, které je profesně posunou dále.

„V ČR je aktuálně 1,3 milionu lidí s vysokoškolským titulem, což je nárůst o 134 % oproti době před 20 lety a mnoho lidí tak cítí potřebu se od ostatních vysokoškoláků odlišit, zisk titulu MBA je proto logickou volbou, jak získat zvýšit svoji hodnotu na trhu práce,“ dodává Mgr. Štěpán Mika.

Mgr. Štěpán Mika, ředitel institutu CEMI, který se online vzdělávání manažerů věnuje od roku 2011.

Na vzdělávání manažerů online formou se institut CEMI zaměřuje již od roku 2011 a jeho výukou prošlo již přes 1000 absolventů.

Nyní CEMI nabízí 9 oborů, 7 v češtině a 2 v angličtině a je zaměřeno na online studium. V institutu vyučuje 45 uznávaných lektorů z Česka i zahraničí. Lektoři nejsou pouze teoretici, ale mají zkušenosti s řízením vlastních firem a při výuce tak řeší reálné problémy z praxe.

Manažeři stále více bojují s nedostatkem času a to, že mohou studovat odkudkoliv a kdykoliv jim to čas dovolí, je pro ně velice komfortní. Navíc v případě potřeby si mohou studium prodloužit či přerušit.

Za poslední dva roky se v CEMI setkali se silnějším zájmem například z řad starostů a nárůstem zájemců o obor MBA Veřejná správa. „Často se stává, že starostové nemají vzdělání v sektoru veřejné správy a v řízení obcí tak trochu tápají, mají mezery v oblasti získávání dotací apod. Zájemci z těchto řad si tak doplňují vzdělání, aby mohli obce lépe řídit a nezklamat tak voliče,“ míní Mgr. Štěpán Mika.

Dnes manažeři mohou online studovat i MBA. Šetří to jejich čas.

CEMI poskytuje tyto online MBA a LLM obory v češtině: Executive MBA, Bezpečnostní a krizový management, Ekonomika a finanční management, Management obchodu, Management zdravotnictví, Veřejná správa a LLM obor Korporátní právo.

Je možné taktéž studovat v angličtině, a to programy Global Business Leadership a Marketing Management and International Business.

„V rámci překročení hranice 1000 absolventů jsme připravili speciální cenovou nabídku pro nové zájemce, kteří mohou na školném všech programů ušetřit 36.300 Kč,“ uzavírá ředitel Mgr. Štěpán Mika. Zájemci tak mohou začít studovat již za 79.900,- Kč bez DPH.

Uzávěrka příjmu přihlášek do jarních studijních programů končí již 8. března, u některých oborů 15. března. Další příležitost pro zahájení studia bude až opět v říjnu.

Více o Central European Management Institute najdete na cemi.cz.