Od inženýrů po uklízečky: zaměstnanci Porsche dostanou prémie čtvrt milionu korun - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Od inženýrů po uklízečky: zaměstnanci Porsche dostanou prémie čtvrt milionu korun

, čtk, krz,
Od inženýrů po uklízečky: zaměstnanci Porsche dostanou prémie čtvrt milionu korun
Zdroj: čtk

Německý výrobce luxusních automobilů Porsche vyplatí svým zaměstnancům za loňský rok odměnu 9111 eur (246 tisíc korun) na osobu. Odměna se tak zvýší z 8911 eur v předchozím roce. Odměna se týká všech 21 tisíc zaměstnanců Porsche v Německu, od inženýrů po uklízečky. V automobilce Škoda Auto, která rovněž spadá pod koncern Volkswagen, přitom roční bonus za minulý rok činil 28 tisíc korun.

Automobilka Porsche, která je součástí koncernu Volkswagen, v loňském roce zvýšila provozní zisk o téměř 14 procent na rekordních 3,9 miliardy eur (105 miliard korun). Tržby se jí zvýšily o téměř čtyři procenta na 22,3 miliardy eur.

Pro srovnání, zaměstnanci ve Škodě Auto, které se loni také dařilo (čistý zisk se zvýšil o 34 procent na 25,7 miliardy korun a tržby vzrostly o desetinu na rekordních 370 miliard korun), dostanou podle informací z loňského března za rok 2016 roční prémie 28 tisíc korun. Polepší si ale letos, kdy si vyjednali rekordní bonus v celkové výši 90 tisíc korun (i s dubnovým příplatkem).


Čtěte, jak se Škodě dařilo v roce 2016:

Škoda loni zvýšila zisk o třetinu. V Kvasinách investuje 11,6 miliardy

Škoda Auto


Volkswagen, do kterého patří i Škoda Auto, se nyní zotavuje z dopadů skandálu kolem manipulace s testy emisí. Koncern loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje s testy manipulovat. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda.


Bonusy dala i Škodovka. Čtěte:

Zaměstnanci Škody Auto dostanou rekordní bonus: 41 tisíc korun

Továrna automobilky Škoda v Mladé Boleslavi


Ohodnoťte tento článek
Diskuze