Od 26. března do 30. března

31. května 2012, 14:10 - Johanna Grohová
31. května 2012, 14:10

kalendárium

PONDĚLÍ 26. BŘEZNA O sedmiletém rozpočtu Další kolečko složitých jednání o výši a budoucí struktuře mnohaletého rozpočtu Evropské unie bude patřit ministrům zahraničí EU na Radě pro obecné záležitosti.

ÚTERÝ 27. BŘEZNA UDÁLOST TÝDNE - Výhled OECD ekonomiky v roce 2012 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydá nejnovější přehled vývoje a doporučení pro ekonomiky v eurozóně a Evropské unii v letošním roce. Zaměří se na opatření a strukturální reformy nutné k povzbuzení růstu ekonomiky, vyrovnání výkonu ekonomik v regionu a posílení vládnutí. Výsledky představí v Bruselu generální sekretář OECD Angel Gurría a eurokomisař pro ekonomické a měnové záležitosti Olli Rehn.

Summit o jaderné bezpečnosti V jihokorejském Soulu se odehraje politické jednání o jaderné bezpečnosti a opatřeních, která mají zabránit hrozbám souvisejícím s jaderným materiálem, radioaktivními substancemi, rovněž i postupy při krizových situacích. Za Evropskou unii se zúčastní předseda Evropské komise José Barroso a vysoká představitelka pro zahraniční záležitosti Catherine Ashtonová.

O důsledcích krize Šéf eurozóny a lucemburský premiér Jean-Claude Juncker a bývalý prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet vystoupí na konferenci o ekonomické krizi a jejích důsledcích.

STŘEDA 28. BŘEZNA Summit EU a Jižní Korea Jednání na nejvyšší úrovni o jaderné bezpečnosti druhý den přejde do summitu mezi Evropskou unií a Jižní Koreou.

Množství peněz v oběhu Evropská centrální banka a národní banky zveřejní zprávu o množství peněz v evropské ekonomice za měsíc únor.

EU proti počítačové kriminalitě Evropská komise zveřejní záměr zřídit Evropské centrum proti počítačové kriminalitě.

O rozšiřování unie Europoslanci projednají na plenárním zasedání v Bruselu zprávu o pokroku v přibližování Srbska, Kosova, Turecka, Černé Hory k Evropské unii. Nejblíže se dostalo Srbsko, kterému v březnu EU přiznala status kandidátské země.

ČTVRTEK 29. BŘEZNA Lepší vyhlídky pro podnikatele Evropská komise zveřejní přehled spotřebitelské důvěry a indikátor pro podnikatelské klima v eurozóně. Očekává se jeho další růst.

O právech a povinnostech v letecké dopravě Europoslanci projednají usnesení o právech cestujících v letecké dopravě. Europarlament požaduje, aby revize stávajících pravidel zakotvila povinnost uvádět všechny poplatky v letence, aby uvíznutí pasažéři dostali okamžitou pomoc a byl jim umožněn odlet domů v případě krachu letecké společnosti. Bude se rovněž hlasovat o nařízeních o nové regulaci derivátů přes přepážku (OTC), ústředních protistranách a registrech obchodních údajů, která mají zajistit větší průhlednost a stabilitu na finančních trzích.

PÁTEK 30. BŘEZNA Vývoj evropské inflace Eurostat zveřejní odhad vývoje inflace v eurozóně.

Ministři financí neformálně Na dvoudenním neformálním zasedání ministrů financí EU v Kodani se bude mimo jiné jednat o návrhu zvýšit objem prostředků v záchranných fondech pro eurozónu, na který tlačí Mezinárodní měnový fond. Německo coby největší věřitel těmto snahám odolává.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít