Od 18. do 22. června

15. června 2012, 19:16 - Johanna Grohová
15. června 2012, 19:16

Kalendárium

PONDĚLÍ 18. ČERVNA Co bude po řeckých volbách Dvacet let po prvním Summitu Země začíná v Los Cabos v Mexiku dvoudenní summit G20 o udržitelném rozvoji. Světové lídry však bude zřejmě nejvíc zaměstnávat situace po řeckých volbách, jejichž výsledek bude mít vliv na vývoj globální ekonomiky. Favoritem je zatím druhá, radikálně levicová strana Syriza, která chce ignorovat úsporná opatření nařízená EU. Spoléhá na to, že peníze potečou dál.

O reformě farmářské politiky Reforma společné zemědělské politiky získá konkrétnější směr. Po sérii debat o různých aspektech se ministři zemědělství a rybolovu zemí EU sejdou nad kompletním návrhem reformy. Některé státy včetně Velké Británie a Německa nesouhlasí s navrženým zastropováním přímých plateb pro farmáře. Většina států pak je proti názoru komise, že určití farmáři jsou „nečinní“ a neměli by dotace dostávat.

Boj proti obchodování s lidmi Evropská komise představí strategii pro boj proti obchodování s lidmi pro období 2012 až 2016.

Jak lépe zadávat zakázky Evropská letní akademie na téma veřejné zakázky pro projekty financované z unijních fondů se koná v Berlíně.

Oslava udržitelné energie Začíná Evropský týden udržitelné energie 2012, během něhož stovky účastníků a organizátorů různých akcí na mnoha místech Evropy předvedou přínos obnovitelných zdrojů energií a efektivní využívání energie.

ÚTERÝ 19. ČERVNA O vlivu ratingových agentur Členové ekonomického výboru Evropského parlamentu budou opožděně hlasovat o nových kontroverzních pravidlech, která mají omezit moc ratingových agentur a zvýšit mezi nimi konkurenci. Sektor je v současnosti ovládán třemi agenturami se sídlem v USA. Firmy by například měly povinnost pravidelně ratingovou agenturu střídat.

STŘEDA 20. ČERVNA Proti zneužívání veřejných peněz Evropská komise představí návrh ochrany finančních zájmů EU, která má v daňových poplatnících zvýšit důvěru v to, jak jsou jejich peníze na unijní úrovni utráceny. Nové strategie mají lépe ochránit unijní prostředky před rozkrádáním a podvody v členských státech.

ČTVRTEK 21. ČERVNA Eurozóna o sobě Ministři financí eurozóny se sejdou v Lucembursku a hlavním tématem budou důsledky řeckých voleb na společnou evropskou měnu. Rada guvernérů má své pravidelné zasedání Generální rady Evropské centrální banky ve Frankfurtu nad Mohanem.

Kolika jazyky mluví mladí v EU Evropská komise představí výsledky průzkumu Eurobarometr, který se zabýval jazykovými schopnostmi evropských teenagerů.

Digitální agenda 2012 O rozvoji digitálního sektoru budou v Bruselu na širokém fóru diskutovat zástupci orgánů z evropských a třetích zemí, orgány EU, občanské společnosti, průmyslu a občanů.

PÁTEK 22. ČERVNA Ecofin o Řecku, ekonomice a Maďarsku Ministři financí celé EU vedle Řecka proberou zavedení daní v energetice a z finančních transakcí. Schválí doporučení komise ohledně národních reformních programů členským státům a v případě členů eurozóny zavedení širších pravidel pro jejich ekonomické strategie. Také zruší pozastavení peněz z fondů soudržnosti pro Maďarsko.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít