Octavia v prodejích předjela fabii

22. ledna 2007, 00:00 - ERICH HANDL
22. ledna 2007, 00:00

ŠKODA AUTOMladoboleslavská automobilka se chlubí, že jí loni rekordně rostly prodeje. Zájem o octavie poprvé převýšil menší a levnější fabie. Letos by se měly škodovky začít vyrábět v Číně.Škoda dodala loni zákazníkům na více než 90 světových trzích 549 667 vozů modelových řad Fabia, Octavia,Roomster a Super.

ŠKODA AUTO Mladoboleslavská automobilka se chlubí, že jí loni rekordně rostly prodeje. Zájem o octavie poprvé převýšil menší a levnější fabie. Letos by se měly škodovky začít vyrábět v Číně.

Škoda dodala loni zákazníkům na více než 90 světových trzích 549 667 vozů modelových řad Fabia, Octavia,

Roomster a Super. Dosáhla tak podle svého vedení rekordního výsledku a navýšení o 11,7 procenta v porovnání s rokem 2005. „Nárůst prodejů Škoda Auto byl větší než nárůst celkového trhu. Automobilka tak potvrdila důležitou roli v Evropě a dokázala využít rostoucího potenciálu na trzích v Asii,“ říká předseda představenstva firmy Detlef Wittig.

Nejlépe šla naodbyt modelová řada Octavia (včetně verze Tour), která předstihla dosud nejprodávanější fabii. Octavií se prodalo 270 274, v těsném závěsu za ní se umístila právě fabia s celosvětově 243 982 prodanými vozy. O limuzínu Superb byl mnohem menší zájem, koupilo ji 20 989 lidí a firem. Pro nový roomster, který byl uveden na trh v červnu, se rozhodlo 14 422 zákazníků.

Kde se škodovkám loni dařilo nejvíce? Nejúspěšnějšími trhy se staly Německo, Velká Británie, Španělsko a Rakousko, kde značka výrazně posílily tržní podíl a dosáhly nových prodejních rekordů. Celkově se v západní Evropě zvýšil prodej českých aut o celkem 301 343 vozů.

V České republice Škoda Auto obhájila vedoucí pozici na trhu s tím, že o fabie byl v tuzemsku větší zájem než o octavie. Registrováno bylo 37 388 fabií, 21 233 octavií, 2406 vozů Roomster a 1835 superbů. Škoda Auto tak v posledním čtvrtletí obsadila svými třemi modely pozici nejprodávanějších vozů v Česku (1. Fabia, 2. Octavia, 3. Roomster).

Ve střední a východní Evropě (bez České republiky) zaznamenala Škoda Auto taktéž nárůst díky 146 612 prodaným vozům. Značka uhájila vedoucí pozici na polském trhu. Lídrem je vedle České republiky a Polska také na Slovensku, v Bulharsku, v Litvě i v Bosně a Hercegovině. Mezi velmi úspěšné trhy patří pobaltské státy Estonsko a Lotyšsko. Velký nárůst prodejů automobilka zaznamenala v Rusku, na Ukrajině a díky lokální montáži zahájené na sklonku roku 2005 také v Kazachstánu.

V Asii a v zámoří prodala Škoda 36 541 vozů, největší podíl na tom má Indie Turecko, Egypt a Izrael.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít