Ochuzené léto. „Mrtvá sezóna” doléhá na umělce, organizátory i drobné podnikatele - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Ochuzené léto. „Mrtvá sezóna” doléhá na umělce, organizátory i drobné podnikatele

,
Ochuzené léto. „Mrtvá sezóna” doléhá na umělce, organizátory i drobné podnikatele
Zdroj: čtk

Zrušené kulturní veleakce doléhají nejen na samotné umělce a organizátory, ale i na podnikatele v místech jejich konaní.

Prázdné hotely, zavřená léčebná zařízení. Tichá promenáda. Karlovy Vary si na normální provoz po koronakrizi ještě dlouho počkají. Oživení nejznámějšího lázeňského města v České republice nepřinese ani letošní léto. Celé roky přitom platilo, že na začátku léta se vydělává na další měsíce dopředu a také že „kdo nebyl v červenci na festivalu ve Varech, jako by nebyl“.

Mezinárodní karlovarský filmový festival (KVIFF) se stal největším magnetem začátku prázdnin, a také největší společenskou akcí léta. „Českým mejdanem roku“, na němž se předváděly nejen velké hvězdy světového filmu, ale i domácí hvězdičky, VIP a byznysová a společenská smetánka, včetně té politické. Nic takového se letos neodehraje. 55. ročník festivalu se odkládá na příští rok, letos Vary pouze na začátku července na pár dní (od 3. do 11. července) prolétnou českými kiny, kde filmoví fanoušci v rámci projektu Tady Vary uvidí šestnáct filmů z letošního programu. „Je to takové naše poděkování návštěvníkům, hostům a filmovým nadšencům, kteří každoročně vytvářejí ve Varech skvělou festivalovou atmosféru,“ řekl prezident festivalu, herec Jiří Bartoška. „Řekli jsme si, že když nemohou lidé do Varů, půjdeme my za nimi. A tak vzniklo Tady Vary,“ vysvětluje na následujících stránkách v rozhovoru pro týdeník Euro výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Roztočené stamiliony

Regulérní festival se posouvá do roku 2021 i přesto, že nějakou chvíli byl ve hře srpnový termín. Pořadatelé ale nakonec usoudili, že by se lidé nemohli svobodně pohybovat a chodit do…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?