Obchod za třičtvrtě miliardy

08. února 2008, 11:49 - Kateřina Menzelová
08. února 2008, 11:49

Cimex, Skanska

Investiční skupina Cimex rozšířila své nemovitostní portfolio. Od stavební a developerské společnosti Skanska koupila dva komplexy kancelářských budov v Praze v hodnotě téměř třičtvrtě miliardy korun o celkové rozloze třiadvacet tisíc čtverečních metrů. V objektech na Kubánském náměstí v pražské čtvrti Strašnice a v ulici Perucká dlouhá léta sídlilo vedení Skansky a značná část z dvanácti set zaměstnanců. Skanska zůstane u nového majitele ještě přibližně rok v nájmu. Přesnou kupní cenu účastníci transakce nezveřejnili.

Oba komplexy prošly nedávno rozsáhlou rekonstrukcí. „Transakci vnímáme jako strategickou investici. Jde o vysoce kvalitní nemovitosti splňující všechny současné požadavky na nejmodernější kancelářské prostory. Chceme v této zajímavé pražské lokalitě vytvořit nové byznysové centrum, jež bude atraktivní pro sídla významných firem. Prostory budou novým nájemníkům k dispozici od začátku roku 2009,“ uvedl Miroslav Příkop, generální ředitel Cimex Investu. Firma tak dle jeho vyjádření pokračuje v uskutečnění záměru zdvojnásobit během příštích let kancelářské plochy ve svém portfoliu.

Za strategickou transakci považuje prodej nemovitostí i Skanska, která se na přelomu let 2008/9 přestěhuje do nájmu v moderních kancelářských budovách na pražském Opatově. „Celosvětovou strategií Skansky je vlastnit pouze výrobní objekty a my jsme byli poslední z koncernu, kdo měl v majetku vlastní kancelářské prostory. Výnos z jejich prodeje použijeme na nákup pozemků pro naše developerské aktivity,“ říká Petr Fanta, generální ředitel Skanska Reality.

Zaměstnanci firmy Skanska se přestěhují do moderního administrativního centra Opatov Park v Praze 11. V šesti nadzemních a třech podzemních podlažích bude zhruba 11,3 tisíce metrů čtverečních kancelářských ploch. Skanska získá prostory do dlouhodobého pronájmu. Developerem komplexu je společnost Sekyra Group, architektem projektu studio OMICRON – K. S dokončením stavby a stěhováním se počítá koncem letošního roku.

Koncern Cimex je vlastníkem největší tuzemské sítě hotelů, které provozuje dceřiná společnost Orea Hotels, nebo kavárenského řetězce Emporio. Skupina se v posledních letech zaměřuje také na kancelářské nemovitostí. Během příštích let chce investovat do jejich nákupu zhruba pět miliard korun.

Popisky:
Změna majitele. Novým vlastníkem sídla společnosti Skanska se stala investiční skupina Cimex

Směr Opatov Park. Sídlem Skansky bude nově budované administrativní centrum v Praze 11.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Převod dovolené z roku 2017 do nového roku
Banky mění hypoteční sazby jak na běžícím pásu
Jak vysoký je minimální důchod?
Valorizace 2018: kolik si od ledna důchodci polepší?
Jak se bude v roce 2018 počítat čistá mzda v ČR a jak na Slovensku?
Auta
Je vám 760 koní v Chevroletu Corvette ZR1 málo? Hennessey…
Ares Panther je reinkarnace De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini
Mazda MX-5 dostala motor 1.5 Turbo. Má 210 koní 268 Nm
Dacia Duster opět bohatým bere a chudým dává (první jízdní dojmy)
McLaren Senna je extrémní okruhový nástroj za 22 milionů. Už je vyprodaný
Technologie
DVB-T2 chytne již 97,2 % domácností. Na pokrytí čekají jen jižní Čechy
Design Fluent „nakazil“ i Skype pro Windows 10. Ten vrací statusy a umožňuje chatování bez přidání do adresáře
Android v prosinci 2017: Oreo je na každém dvoustém zařízení
Intel uvádí procesory Gemini Lake. Pentia a Celerony s Wi-Fi, LPDDR4 a jádry Goldmont+
Paměťový superpočítač od HP bude bojovat s Alzheimerem. Jeden člověk je pro něj 100 GB dat
Hry pro příležitostné hráče