O2 bude pokračovat ve správě IT systémů ministerstva dopravy - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

O2 bude pokračovat ve správě IT systémů ministerstva dopravy

, čtk,
O2 bude pokračovat ve správě IT systémů ministerstva dopravy
Zdroj: O2

Informační systémy ministerstva dopravy bude nadále spravovat telekomunikační společnost O2. Ministerstvo ji vybralo ve výběrovém řízení, firmě za správu systémů zaplatí 275 milionů korun, ročně zhruba 34 milionů korun. O2 bude mít nadále na starost provoz IT techniky nutné pro správu například registru vozidel nebo databáze záznamů z kontrol vozidel v rámci STK.

Zakázku ministerstvo dopravy soutěžilo na dobu neurčitou. Limitujícím faktorem ale byla cena, částku 275 milionů korun byla maximální a na nabídkách firem bylo, jak dlouho dokážou IT systémy s takovýmto rozpočtem provozovat, uvedl mluvčí úřadu Tomáš Neřold.

O2 spravuje systémy ministerstva dlouhodobě. Úřadu se navíc v posledních letech nedařilo na správu vypsat výběrové řízení a úřad tak firmě opakovaně prodloužil původní smlouvu bez tendru. Cena za služby byla stanovená znaleckým posudkem na 45 milionů korun ročně.

Bez soutěže ministerstvo nedávno přidělilo zakázku na správu registru vozidel společnosti ICZ. Důvodem je skutečnost, že registr obsahuje neveřejnou část, kde jsou shromažďovány utajené informace. Kvůli tomu zkrachoval i předchozí pokus ministerstva dopravy o přidělení zakázky v otevřeném výběrovém řízení a úřad tak prodloužil smlouvu se stávajícím dodavatelem.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je zrušil proto, že ministerstvo neupřesnilo charakter podrobných technických informací o neveřejné části současné aplikace registru. Tyto informace měly být poskytnuty jen vítězné firmě až po podpisu smlouvy. Firmy, které se o zakázku ucházely, ale nemohly podle ÚOHS vyhodnotit dopad těchto informací na cenu zakázky.

Přečtěte si také:

O2 letos vyplatí akcionářům 21 korun na akcii

České mýto se v září propojí s evropským. Za 280 milionů

Kapsch může plnit smlouvu na mýto, ÚOHS zamítl rozklad SkyTollu