O zákazu kouření i jezevčíkovi

05. března 2007, 00:00 - (jas)
05. března 2007, 00:00

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮHavlíčkobrodskému hospodskému Karlu Palánovi hraje stále do not letošní mírná zima. Má díky ní vyšší tržby.mu naopak neudělal záměr nové vlády dále omezit kouření v restauracích a hospodách.Povinná oddělená místnost pro nekuřáky by podle něho znamenala zánik některých, zejména vesnických hospod.

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮ Havlíčkobrodskému hospodskému Karlu Palánovi hraje stále do not letošní mírná zima. Má díky ní vyšší tržby. mu naopak neudělal záměr nové vlády dále omezit kouření v restauracích a hospodách.

ZAČÍT SE MUSÍ NA ŠKOLÁCH

Povinná oddělená místnost pro nekuřáky by podle něho znamenala zánik některých, zejména vesnických hospod. „Mě se to konkrétně nedotkne, já tu mám místností dost. Nejvíce mě na tom ale štve, že v souvislosti s protikuřáckým zákonem skloňuje každý jenom restaurace a hospody. Ale já myslím, že problém je jinde. Je potřeba začít na školách, a ne tam naopak zavádět kuřácké kouty. Když já jsem chodil do školy, tak když si někdo zapálil a chytli ho třeba i na náměstí, bylo to skoro na vyloučení,“ říká Palán.

Podle něho to nakonec může dopadnout stejně jako v Irsku. „V deset se zavře hospoda, vyndají se popelníky, a už se jede. Všechno se dá obejít,“ domnívá se podnikatel z Vysočiny.

Dalším tématem měsíce února pro něho bylo dokončení daňového přiznání. To se mu však nakonec nepodařilo. „Všechno mám v podstatě hotové. Závěrečné vyjetí z počítače mi však dělá jeden pán, abych nevymazal něco, co tam mám, protože já jsem na tohle slabší. Ten ale zatím neměl čas to udělat. Už jsme ale domluveni, že přijde na začátku března,“ vysvětluje Palán.

RON BUDE PĚKNÝ PALIČÁK

Úspěšný byl naopak při střelecké soutěži pořádané místním mysliveckým sdružením. Skončil třetí z celkem patnácti účastníků. Rychle se mu podařilo vypořádat také s dvoudenní horečkou. Pomohla mu v tom také pravá slivovice.

Radost mu dělá i nový přírůstek do rodiny, jezevčík Ron. „Myslím, že to bude pěkný paličák, jako všichni jezevčíci,“ míní hospodský z Vysočiny, který se již také vážně začíná zamýšlet nad rekonstrukcí sálu a výstavbě ubytovacích prostor nad ním. Rád by na to získal peníze z evropských či krajských fondů v rámci podpory cestovního ruchu.

KAREL PALÁN

Hostinský z Havlíčkova Brodu si v únoru pořídil nového jezevčíka

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít