O staženém ocasu

22. července 2010, 02:00 - Josef Koukolíček
22. července 2010, 02:00

Česko se zase po delší době dostalo na titulní stránky světových novin. Deník The Wall Street Journal na své titulce zveřejnil poloerotické snímky českých političek ze strany Věci veřejné.

Ty blondýny se nafotily před parlamentními volbami, aby českým voličům ukázaly, že křehká krása a nekompromisní politika nejsou tentokrát v nutném protikladu, jak jsme si tu zvykli za panování premiérů s citlivostí buldozeru. Americké noviny oceňují, jak se české ženy a političky emancipují a kynou na sebevědomí a nikoliv na váze. Za příklad pak obnažené Středoevropanky z Poslanecké sněmovny zaoceánští žurnalisté dávají i americké ministryni zahraničí Hillary Clintonové, jejíž asexuální kalhotové kostýmky jsou prý už ve Washingtonu téměř k nepřežití.

Paradoxní je, že článek oceňující odvahu a hrdost českých političek vyšel v době, kdy je jmenována čistě chlapská Nečasova vláda. Kočky z Věcí veřejných, které v předvolebním kalendáři vytasily drápky, totiž při brutálních povolebních jednáních dobrovolně stáhly ocas a poněkud nechrabře a neemancipovaně nechaly své mužské kolegy sestavit vládu bez nich. Krásky z Věcí veřejných tak teprve nyní na vlastní kůži poznávají, že politika je mnohem komplikovanější řemeslo, jehož smysl nespočívá ve smyslném špulení rtů do objektivu módních fotografů.

Politika je ze své definice charakterizována jako správa věcí veřejných. To by členky strany, která si ony věci veřejné dala dokonce do názvu, měly vědět. Ještě štěstí, že tohle tvrdé setkání s realitou tuzemské politiky, které blondýnky z kalendáře při sestavování vlády prožily, zahraniční tisk zatím nezaznamenal. Česko by pak v The Wall Street Journalu určitě nepůsobilo jako domov krásných a odhodlaných političek, ale spíše jako národ, který dál hrdě mává praporem se Švejkem ve znaku. Dokud o nic nejde, tak si děláme legraci (a fotíme se do kalendáře), jenže jakmile jde do tuhého, tak popřeme sami sebe, pokorně srazíme podpatky luxusních lodiček a děláme, že tu vlastně ani nejsme.

Abychom ale nebyli k dámám jen kritičtí, můžeme na jejich počinu najít vlastně i slibný příslib do budoucna. Tentokrát členky VV našly dost odvahy na to, aby nafotily erotické fotky a stačilo to na účast v Poslanecké sněmovně. Kdyby příště děvčata prokázala ještě větší odhodlání a natočila třeba rovnou erotické video, mohlo by je to pak konečně posadit i na nějaké to ministerstvo.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Volby.cz byly pod „hackerským“ útokem, tvrdí Český statistický úřad
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít