O auta se bojuje stále nejvíc

27. června 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK, JAN NOVÁČEK
27. června 2005, 00:00

LEASING PRO MOTORISTY Nejtvrdší boj leasingové firmy vedou stále o auta. Ta totiž leasingovému trhu s převahou kralují. Nelze přehlédnout nespočetné novinky a zvýhodněné nabídky, které se na zákazníky sypou ze všech stran.

LEASING PRO MOTORISTY Nejtvrdší boj leasingové firmy vedou stále o auta. Ta totiž leasingovému trhu s převahou kralují. Nelze přehlédnout nespočetné novinky a zvýhodněné nabídky, které se na zákazníky sypou ze všech stran.

Poslední novinkou na trhu leasingu automobilů je Direct Credit od společnosti CAC Leasing. Ta přišla s nabídkou určenou především (ale nejen) pro fyzické osoby, která umožní nákup ojetého vozu bez asistence autobazaru. Všechny náležitosti nutné k uzavření úvěrové a kupní smlouvy i prověření stáří a původu vozidla zprostředkuje financující společnost. Předpokladem je pouze stáří vozu menší než 12 let.

Řadu vylepšení přichystala i společnost ČSOB Leasing, která se právě s CAC přetahuje o první příčky v různých žebříčcích podle vybraných finančních ukazatelů. Ty se týkají zejména snížených úroků při financování nových vozů řady značek, ale i dalšího vybavení vozu zdarma. Tato společnost přišla také s produktem správy vozového parku -fleet managementem a s úvěrem pro spotřebitele a podnikatele s názvem HitKredit.

VÝHODY PŘINÁŠÍ SPOJENÍ S AUTOMOBILKOU

Ze spolupráce automobilky a leasingové společnosti může klient těžit v mnoha směrech a snad u všech společností, které nabízejí značkový leasing. Například VB Leasing přichystal pro zájemce o užitkové vozy DAF marketingový tah „Zimní spánek Vašich splátek“, který je určen hlavně pro obce a stavební firmy. Umožňuje sezonně snížené splátky v zimních měsících, kdy podnikání neběží na plné obrátky a klient by mohl mít problémy s financováním.

Největším lákadlem firmy ŠkoFIN je akce „Teď si vystačíte sami“ určená pro všechny, kteří si chtějí pořídit Škodu Fabii, Fabii Combi nebo Fabii Sedan. Novinkou této společnosti je i akce „Volkswagen úvěr - 0 % DPH“, jehož přednosti ocení především podnikateléplátci daně z přidané hodnoty. Pokud si vyberou některé z užitkových vozů Volkswagen v kategorii N1 a zvolí úvodní splátku ve výši 19 %, stát jim při nejbližším zúčtování daně z přidané hodnoty vrátí velkou část vložených finančních prostředků.

FINANČNÍ LEASING STÁLE VEDE

Nejčastější formou nákupu osobního či užitkového vozidla je finanční leasing. Ten například u ŠkoFIN či ČSOB Leasingu tvoří většinu uzavřených leasingových smluv. „Finanční leasing si stále zachovává postavení dominantního nástroje financování investic včetně automobilů, a tuto roli bude se vší pravděpodobností hrát i nadále,“ tvrdí mluvčí ČSOB Leasing Jan Dryák.

Podle jeho slov se často spekuluje o tom, zda leasing bude nahrazen úvěrovým financováním. „Spotřebitelský úvěr je produkt, který určitě má své místo na trhu, i naše společnost jím doplnila svou produktovou řadu. Jeho oblibu však nelze srovnávat s finančním leasingem,“ dodává Dryák.

Podle mluvčí ŠkoFIN Běly Jaškové je princip založený na splácení auta, které je po dobu smluvního vztahu ve vlastnictví leasingové společnosti, pro zákazníky stále přitažlivý, a to především díky přehlednosti, srozumitelnosti, cenové výhodnosti a minimálnímu administrativnímu zatížení. Jašková si ale myslí, že zájem o leasing dožene v brzké době úvěrové financování, které stále nabírá na síle. 

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít