Nový vládce evropského nebe: Ryanair loni předčil Lufthansu - Euro.cz

Přihlášení

Nový vládce evropského nebe: Ryanair loni předčil Lufthansu

, čtk,
Nový vládce evropského nebe: Ryanair loni předčil Lufthansu
Zdroj: Štěpán Bruner, Mladá fronta

Irský nízkonákladový letecký přepravce Ryanair v loňském roce vystřídal německého konkurenta Lufthansa na postu největších evropských aerolinek z hlediska počtu cestujících. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Lufthansa oznámila, že v loňském roce zaznamenala nárůst počtu pasažérů o téměř dvě procenta na 109,7 milionu. Ryanair přitom vykázal nárůst o 15 procent na 117 milionů cestujících.

Společnost Ryanair láká zákazníky nízkými cenami letenek a rozšiřováním nabídky letů. Firma v listopadu uvedla, že do roku 2024 počítá s nárůstem počtu cestujících na 200 milionů ročně.

Výrazné zvýšení počtu cestujících za loňský rok hlásí i další evropské nízkonákladové aerolinky. Norská společnost Air Shuttle vykázala nárůst o 14 procent na 29 milionů cestujících, maďarský Wizz Air pak o 19 procent na 22,7 milionu.

O poznání slabší růst zaznamenala britská nízkonákladová letecká společnost easyJet, na kterou měly podle Reuters větší dopad stávky ve Francii a obavy turistů z teroristických útoků. Počet cestujících easyJetu loni vzrostl o téměř sedm procent na 74,5 milionu.

Hledáte letenku? Najděte ji na LetenkyLevně.cz

Čtěte dále:

Další linky. Ryanair rozšíří počet spojů z Prahy na sedm

Brexit, stávky a obavy z terorismu sráží byznys easyJetu

22 dalších otázek o cestování letadlem. Opravdu nemám po přistání tleskat?

Boeing 777-200LR, který bude létal na lince Emirates z Dubaje do Panamy