Nový Peugeot 208: #UNBORINGTHEFUTURE - Euro.cz

Přihlášení

Nový Peugeot 208: #UNBORINGTHEFUTURE

, tan,
Nový Peugeot 208: #UNBORINGTHEFUTURE
Zdroj: Peugeot
Komerční sdělení

Nový PEUGEOT 208 potvrzuje svůj mladistvý charakter a představuje se v novém sportovním hávu. V interiéru tohoto nového městského vozu najdeme unikátní místo řidiče PEUGEOT i-Cockpit® 3D a pod kapotou benzinový, dieselový nebo elektrický motor.

V automobilovém průmyslu dojde brzy k velkým změnám. Požadavky EU na snížení emisí budou od roku 2020 tak přísné, že se žádná automobilka neobejde bez alternativních pohonů. Značka Peugeot vsadila na elektrický motor. Přitom nevidí přechod na nové druhy energií jako omezení, ale jako příležitost ukázat, že budoucnost nemusí být nudná, ale naopak vzrušující: #UNBORINGTHEFUTURE

 PEUGEOT 208

Názornou ukázkou je nový Peugeot 208. Svým atraktivním designem potvrzuje, že Peugeot zkrátka malá auta umí. Praděda tohoto modelu, Peugeot 206, byl s osmi miliony prodaných vozů nejúspěšnějším lvem všech dob. Nový model je nejen krásný, ale i nabitý nejmodernějšími technologiemi, jež mu mohou závidět i vozy vyšších segmentů.

Jeho hlavní zbraní v konkurenčním boji je nová platforma CMP. Má řadu přínosů: nižší hmotnost vozu, lepší aerodynamiku, utlumení vibrací, vyšší akustický a tepelný komfort a zejména pak snížení emisí CO2. Největší výhodou je však modularita. To znamená, že dokáže přijmout komplexní řadu asistenčních systémů a jakýkoli zdroj energie. Nový Peugeot 208 tak můžete mít s benzínovým, dieselovým či elektrickým motorem.

 PEUGEOT 208

Řízení elektromobilu má stále více příznivců. Vůz bleskurychle reaguje, nehlučí a nevibruje. Peugeot 208 slibuje dojezd až 340 km a snadné dobíjení. Nicméně preferujete-li tradiční pohony, můžete volit mezi benzínovým a dieselovým motorem o výkonech od 75 po 130 k.

Interiér vozu je ultramoderní a současně prostorný a útulný. Jeho dominantou je Peugeot i-Cockpit®3D. Jedná se o uspořádání s malým volantem a vyvýšenou přístrojovou deskou, které se stalo poznávacím znakem nových Peugeotů. Nový model 208 však přináší revoluční a v tomto segmentu unikátní způsob promítání údajů nutných k řízení. Zobrazují se ve formě hologramů a v závislosti na jejich aktuálnosti připlouvají blíže k očím řidiče, čímž se zvyšuje jeho reaktivita asi o půl vteřiny. Tento způsob je tedy efektní a zároveň užitečný. Nový Peugeot 208 bude v prodeji na konci roku. Více na peugeot.cz.