Nový firemní styl - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nový firemní styl

, Tomáš Skřivánek,
Nový firemní styl
Zdroj: Euro.cz

Dosavadní logo nahradí výrazný fialovo-černý motiv

PRAHA (tos) – Novou tvář ukazuje od tohoto týdne veřejnosti Burza cenných papírů Praha. Písmena PX budou nyní základním prvkem nového stylu burzy. Ten se kromě loga společnosti zásadním způsobem promítne i ve všech veřejných i interních materiálech společnosti. Nové logo vychází z písmen PX, tedy ze symbolu, který má mezinárodní odborná veřejnost spojený s hlavními ukazateli pražské burzy (indexy PX 50 a PX-D) a který rovněž v anglickém jazyce funguje jako zkrácený název pro pražskou burzu (Prague Exchange).
Výrazný fialovo-černý motiv nahradí dosavadní logo, které burzu doprovázelo plných třináct let, tedy celou dobu její novodobé existence. Hlavním důvodem pro změnu loga bylo zastarání dosavadního motivu. „Ozubené kolo, v němž byl umístěn lev, původně reprezentovalo počet členů pražské burzy. Ten se však velmi často mění, takže tato informace ztratila svůj význam,“ vysvětlil důvody generální ředitel burzy Petr Koblic. Základním požadavkem na novou vizuální identitu burzy bylo vyjádření dynamičnosti a podpory nových trendů v podnikání na kapitálovém trhu v zemi. „Změna firemního stylu je pro nás završením vnitřní transformace burzy na plně vyspělou, technologicky sofistikovanou, standardní burzu, která nabízí spolehlivý servis emitentům i investorům,“ dodal Koblic.
Pod grafickým návrhem loga je podepsáno studio Marvil, které zástupci burzy vybrali ve výběrovém řízení. První etapa přeměny firemních prvků by měla být dokončena do konce tohoto roku, další postupné kroky pak burza plánuje na jaře příštího roku.