Novoroční předsevzetí se týkají i pracovního života

04. ledna 2010, 12:11 - Jana Š., <a href="http://www.ladyzone.cz">Ladyzone.cz</a>
04. ledna 2010, 12:11

Přestat kouřit, zhubnout, najít si nového partnera či méně pít. To jsou nejčastější předsevzetí, která si Češi dávají s příchodem nového roku v soukromém životě. Mnoho z nás si však klade cíle i v životě pracovním. Přinášíme Vám soubor těch nejčastějších spolu s návrhy, jak jich dosáhnout.

Autor: Microsoft

Cíl první: Najít si práci

Toto přání možná některým z vás, kteří dnes a denně na své současné zaměstnání nadáváte, vykouzlí úsměv na rtech, v dnešní době bohužel zas tak vtipné není. Bez práce je téměř každý desátý Čech, na pracovních úřadech se kupí nejen fronty padesátníků, ale i čerstvých absolventů, zatímco inzeráty na pracovních serverech abyste hledali lupou. Lidem, kteří si v novém roce chtějí najít zaměstnání, tak lze doporučit jediné: nevzdávat se. Denně minimálně dvě hodiny projíždějte pracovní i jiné servery, pravidelně navštěvujte Úřad práce, zvyšte si kvalifikaci. Abyste předešli možnému splínu či depresi, přijměte dočasně i méně kvalifikovanou práci či brigádu, a při ní si hledejte zaměstnání, které skutečně chcete. Věřte si a věřte i tomu, že do dvou, třech měsíců Vaše snažení ponese své ovoce.

Kde hledat: www.jobs.cz, www.monster.cz, www.jobpilot.cz, www.sprace.cz, www.prace.cz a stránky personálních agentur. Cíl druhý: Změnit místo či obor Možná pracujete v personalistice (reklamě, obchodu…) tři až pět let, a během posledního roku jste si uvědomili, že práce, kterou vykonáváte, Vás vlastně neuspokojuje. Chodíte do práce ze setrvačnosti, s kolegy relativně vycházíte, ale již v půlce pracovní doby toužíte po jejím konci. Ve Vašem případě je opravdu vhodné začít uvažovat buď o změně místa, nebo rovnou oboru. Jak již bylo uvedeno výše, situace na trhu práce v současnosti není ale nijak příznivá, proto nebuďte zbrklí a s výpovědí počkejte. Prozatím postačí, budete-li se rozhlížet, jaký obor by Vás přitahoval, zjistíte si, co je k vykonávání té které práce třeba, a případně si doplníte znalosti z daného odvětví. Poté již můžete začít reagovat na inzeráty a chodit po pohovorech. Věřte, že před příštím Silvestrem si již budete hovět v nové práci, která Vás bude nejen živit, ale i bavit. Jak jej změnit: Pokud jste opravdu rozhodnuti změnit obor, pak se nejprve poohlédněte po možných rekvalifikačních kurzech. Samozřejmě o nich dostanete informace na úřadu práce, přesto je však lepší najít si nějakou agenturu vlastními silami, popřípadě na doporučení. Na internetu jich je nepočítaně. A jak poznáte tu dobrou? Koukněte na historii, nabídky kurzů a třeba i jména vedoucích. Cíl třetí: Povýšit** Možná sedíte na téže židli již několikátým rokem, zatímco nejedna kolegyně, která přišla do Vaší firmy před rokem, již postoupila výše. Více na Ladyzone.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít