Nové SUV Peugeot 2008 na benzín, naftu i elektřinu - Euro.cz

Přihlášení

Nové SUV Peugeot 2008 na benzín, naftu i elektřinu

, red,
Nové SUV Peugeot 2008 na benzín, naftu i elektřinu
Zdroj: Peugeot
Komerční sdělení

Z hlediska rozměrů jde o opravdové SUV, současně vyniká svým výrazně elegantním vzhledem. Umí překvapit, změnit cestu v zážitek a nabídnout každému mobilitu na míru.

Nejprodávanější malé SUV v Česku, Peugeot 2008, se loučí. Po šesti letech od uvedení na trh tak na jeho místo nastoupí nový Peugeot 2008. Odcházející model má však za sebou úctyhodnou kariéru s téměř jedním a čtvrt milionem celosvětově prodaných vozů. Zvláště pak na českém trhu se Peugeot 2008 předvedl v tom nejlepším světle: nejprodávanější model značky Peugeot, lídr segmentu malých SUV na trhu a kromě toho si po celých šest let zachoval trvale rostoucí prodejní trend.

K dispozici jsou čtyři úrovně výbavy od základní Active za cenu od 385 000 Kč po nejluxusnější GT s cenovkou 650 000 Kč.

Nový Peugeot 2008 přináší nepřehlédnutelný mladistvý design, útulný interiér i nejmodernější asistenční systémy na úrovni vyšších segmentů. Dominantou interiéru je Peugeot i-Cockpit®3D. Jedná se o uspořádání s malým volantem a vyvýšenou přístrojovou deskou, které se stalo poznávacím znakem nových Peugeotů. Nový model 2008 přináší revoluční a v tomto segmentu unikátní způsob promítání údajů nutných k řízení. Zobrazují se ve formě hologramů a v závislosti na jejich aktuálnosti připlouvají blíže k očím řidiče, čímž se zvyšuje jeho reaktivita asi o půl vteřiny. Tento způsob je tedy efektní a zároveň užitečný.

Uspořádání s malým volantem a vyvýšenou přístrojovou deskou se stalo poznávacím znakem nových Peugeotů.

Nový Peugeot 2008 překvapuje pestrou řadou motorů, v níž kromě dynamického benzínového tříválce o výkonu 155 kw a mimořádně úsporného dieselu emitujícího jen 96 g CO2/km figuruje také elektrický pohon. Převodovky máte na výběr šestistupňové manuální nebo osmistupňové automatické.

O výrobu nového modelu se starají v továrně PSA ve španělském městě Vigo a právě teď odtud proudí tisíce nových vozů, aby uspokojily poptávku a zajistily uvádění nového Peugeotu 2008 na evropské trhy. To odstartovalo s příchodem nového roku. V České republice lze vůz objednávat od 9. ledna. K dispozici jsou čtyři úrovně výbavy od základní Active za cenu od 385 000 Kč po nejluxusnější GT s cenovkou 650 000 Kč. Nadstandardní pětiletou záruku dostanete zdarma ke každé verzi.

Více na peugeot.cz