Nové stanice i filmy

27. března 2009, 16:42 - David Kasl
27. března 2009, 16:42

Time Warner, CME

Zatímco jedna legenda z televize Nova odchází – sportovní moderátor Pavel Poulíček působil v soukromé televizi od jejího vzniku před patnácti lety – světový mediální gigant do ní přichází. Třetí největší zábavní koncern Time Warner minulý týden oznámil, že investuje 241,5 milionu dolarů (4,8 miliardy korun) do společnosti Central European Media Enterprises (CME), která kromě tří televizních kanálů v Česku (TV Nova, Nova Cinema a Nova Sport) vlastní televizní stanice v Bulharsku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovinsku, na Slovensku a Ukrajině. Americký obr, do jehož impéria patří mimo jiné kabelová televize HBO, zpravodajská CNN, časopis Time, internetový kolos AOL či filmová studia New Line Cinema a Warner Bros. Entertainment, tak získá v CME 31procentní podíl a stane se jejím největším akcionářem.
„Věřím, že spojení s Time Warner urychlí budoucí rozvoj CME a pozvedne firmu na úroveň, o které jsem před patnácti lety mohl jen snít,“ komentoval událost zakladatel a spolumajitel CME Ronald Lauder. Ten bude mít během následujících čtyř let právo hlasovat za akcie vlastněné americkým investorem, i když s určitými výjimkami (nesmí docházet k žádným dalším majetkovým přesunům, Time Warner může navyšovat základní kapitál).
Investice má pomoci CME překonat útlum, s nímž se momentálně ve střední a východní Evropě potýká. Přestože firma ohlásila za loňský rok zisk před zdaněním ve výši 6,9 miliardy korun, ztráty zaznamenala například na Ukrajině (35 milionů dolarů) či v Bulharsku (10 milionů dolarů), v prvním letošním kvartálu CME opravila očekávaný odhad zisku z 1,5 miliardy korun na zhruba 400 milionů.
Time Warner opět získá přístup na perspektivní trhy střední a východní Evropy. Studia Warner Bros. Entertainment se již dohodly se CME na postupném startu nových tematických televizních kanálů. Ty se dle mluvčí CME Romany Tomasové mohou objevit jak v kabelových sítích, tak na internetu. Že bychom se nakonec přeci jen dočkali pozastaveného projektu české verze hudební stanice MTV?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Volby.cz byly pod „hackerským“ útokem, tvrdí Český statistický úřad
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít