Nové emoce pro ROVERY

05. března 2010, 13:01 - Pavel Olivík, Waidhofen an der Ybbs
05. března 2010, 13:01

Terénní vozy Land Rover patří mezi legendy, ať už se jedná o „pracanta“ v podobě modelové řady Defender nebo luxusní Range Rover. Na testování modelů pro letošní rok jsme se vypravili do Rakouska.

Autor: Alexander Seger

Dlouhá léta se značky Jaguar a Land Rover nechaly na českém trhu zastupovat společností A.M.T. Group. Její pochybné praktiky však způsobily mnoha majitelům těchto vozů nemalé potíže, například v oblasti servisu a vyřizování záručních reklamací. Začátkem letošního roku byla zastupováním na českém trhu pověřena rakouská společnost Jaguar Land Rover Austria GmbH se sídlem v Salzburgu, kterou čeká nelehký úkol napravovat poškozenou reputaci v důsledku neseriózního podnikání předchozího dovozce.

OTESTUJTE SVŮJ ROVER
Nové zastoupení Land Roveru připravuje pro české zákazníky také speciální řidičské kurzy zaměřené na bezpečnost a techniku řízení v zimě. Tyto kurzy jsou v Rakousku velmi oblíbené a probíhají ve spolupráci s rakouským autoklubem ÖAMTC. V budoucnosti by se měly podobné kurzy pro české zákazníky konat nejen v Rakousku, ale i v České republice. Každý zákazník navíc získá s novým vozem značky Land Rover možnost absolvovat zdarma Land Rover Experience Training, v jehož rámci se noví majitelé dokonale seznámí se schopnostmi svého vozidla.

„Prodáváme emoce, nikoli auta,“ prohlásil Georg Staudinger, generální ředitel společnosti Jaguar Land Rover Austria na produktové prezentaci v zasněženém Rakousku, kde jsme se mohli seznámit s inovovanými vozy Land Rover pro modelový rok 2010. Ty v případě značky Land Rover vycházejí z bytelného technického základu. Modernizace modelových řad Discovery 4, Range Rover Sport a Range Rover pro rok 2010 je na první pohled sotva patrná. Změnu cestující pocítí po nasednutí, neboť v minulosti oprávněně kritizovaná strohost interiérů ustoupila honosnosti.

Značné změny se odehrály také v útrobách všech tří land roverů, a to především v oblasti pohonu. Zážehové jednotky zastupuje zcela nová generace vidlicových osmiválců s pětilitrovým zdvihovým objemem, dodávaných v atmosférickém provedení (276 kW/375 k) nebo ve verzi Supercharged přeplňované mechanickým kompresorem (375 kW/510 k). Tyto motory naleznete také pod kapotou vozů Jaguar. Pro použití v land roverech však doznaly jistých konstrukčních úprav, aby byla zaručena bezvadná funkčnost i v náročném terénu. Zřejmě nejoblíbenější volbou pro pohon modelů Range Rover Sport a Discovery 4 bude nový šestiválcový turbodiesel LR-TDV6 3,0 litru.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in…
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít