Nová sjezdovka na Ještědu láká lyžaře. Skiareál prodloužil předprodej - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nová sjezdovka na Ještědu láká lyžaře. Skiareál prodloužil předprodej

,
Nová sjezdovka na Ještědu láká lyžaře. Skiareál prodloužil předprodej
Zdroj: TMR

Již tisícovka lyžařů si pořídila nový zvýhodněný skipas na Ještěd. Skiareál prodlužuje jejich předprodej téměř do konce prosince a poskytuje permanentkářům garanci v případě státních omezení.

140milionová investice, kterou se společnost TMR rozhodla vložit do vybudování zbrusu nové sjezdovky na Ještědu, začíná lákat lyžaře. Podle informací serveru Euro.cz prodal skiareál Ještěd již téměř tisícovku nových zvýhodněných permanentek. Tříletý skipas za cenu od sedmi do deseti tisíc korun prodává provozovatel od letošního podzimu. Kvůli zvýšenému zájmu prodloužila společnost TMR možnost jejich zakoupení až do 25. prosince.

Na Ještědu již od listopadu probíhá technické zasněžování, zahájení sezóny plánuje skiareál na vánoční svátky. Hlavním lákadlem bude nedávno dokončená sjezdovka Nová Skalka, dlouhá půldruhého kilometru a široká 45 metrů. Provozní a obchodní ředitel TMR Čeněk Jílek v nedávném rozhovoru pro týdeník Euro označil Novou Skalku za jednu z nejlepších sjezdovek v republice. „Dali jsme si záležet na terénních úpravách a profilování svahu, aby byla zajištěna přehlednost, aby nebyl problém ze zatížením jedné nohy nebo s čímkoli, co může zhoršit zážitek z lyžování,“ řekl Jílek s tím, že profil sjezdovky je natolik variabilní, že si na ní skvěle zalyžuje výborný lyžař i amatér. Jílek zároveň deklaroval přesvědčení, že Nová Skalka přiláká na svah spoustu nových lyžařů, nejen z řad místních, kteří z celkové návštěvnosti tvoří pouze pětinu: „Věřím tomu, že Nová Skalka vrátí Liberečáky na Ještěd.“

Jeho slova potvrzuje Jakub Hanuš, ředitel Skiareálu Ještěd. „Zájem o koupi permanentek byl především v posledních listopadových dnech, i proto jsme se rozhodli prodloužit možnost zakoupit si výhodný skipas o další téměř měsíc. Je zřejmé, že lyžaři kvůli nejistotě způsobené poněkud chaotickým vyhlašováním omezujících opatření v důsledku pandemie koronaviru vyčkávají do poslední chvíle,“ uvedl Hanuš.

Garance proti koroně

Ředitel ještědského skiareálu je přesvědčen, další vlna zájmu o tříleté skipasy vzroste s otevřením areálu, zároveň věří, že nové permanentky zaujmou zájemce jako možnost vánočního dárku v podobě voucheru. „Uvědomujeme si nejistotu, jaké jsou lyžaři vystaveni, proto jim dáváme ještě možnost rozmyslet si nákup do doby, kdy už by měl být areál v provozu,“ dodal Hanuš.

Tříletá sezónka na Ještědu
• 9900 Kč dospělý, 7990 junior/senior, 6990 dítě do 11 let

• Celoroční platnost – zima i léto

• 3x za rok Early bird, možnost ranního lyžování od 7:30

• 1x ročně servis lyží s poloviční slevou

• 1x ročně skipas zdarma za ohleduplnost k životnímu prostředí (na základě ročního vyúčtování vody a elektřiny v domácnosti)

S ohledem na nepředvídatelné události v podobě koronaviru a vládní hygienická nařízení se na Ještědu rozhodli, po vzoru ostatních středisek TMR, přistoupit k systému garancí pro předplatitele v podobě vrácení peněz či jiné formy náhrady. „Chytrá kompenzace covid-19 dopřeje majitelům naší sezónky jistotu v případě neovlivnitelných státních nařízení a nuceného omezení provozu,“ vysvětlil Hanuš a doplnil: „Obzvláště v dnešní době, plné nejistoty kolem koronavirové epidemie, je pro klienty mimořádně důležitá garance vrácení peněz.“ Ta se vztahuje nejen na koronavirus, ale i přírodní katastrofy, válku, dlouhodobou nemoc či těhotenství. „Snažili jsme se novinku nastavit tak, aby si příznivci lyžování pod Ještědem mohli v první řadě užít lyžovačku a všechny ostatní benefity opravdu bez obav,“ konstatoval Hanuš.

Stavební práce na sjezdovce Nová Skalka začaly v polovině října a podařilo se je dokončit v rekordně krátkém čase. TMR se zároveň zavázalo, že namísto vykácených stromů, o čemž bylo rozhodnuti již před několika desetiletími, vysadí trojnásobek nových. Délka 1,5 kilometru a v některých místech až 50metrová šířka nabídne dostatek prostoru a bezpečí jak pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, tak vyznavače sportovní carvingové jízdy. Nová sjezdovka svými parametry patří k nejlepším v zemi, provozovatelé věří, že se stane velkým tahákem nejen pro Liberec, ale díky výborné dostupnosti areálu i pro lyžaře z Prahy nebo blízkého příhraničí.

Nová Skalka (Ještěd)
• více než 1,5 km dlouhá, 45 m široká sjezdovka

• zvýšení bezpečnosti a komfortu klientů ve středisku

• dílčí rozšíření sjezdových tratí Slalomák a Liberecká

• Beranova cesta jako bezpečné a pohodlné propojení mezi Černým vrchem a Skalkou

• nové večerní lyžování pod energeticky úsporným umělým osvětlením (od sezóny 2021/22)

• nový výkonný zasněžovací systém (od sezóny 2021/22)

• celková investice cca 140 milionů korun

„Nyní intenzivně zasněžujeme. Zahájení sezóny plánujeme na vánoční svátky. Samozřejmě pokud to podmínky a omezující opatření vlády umožní, začneme i dříve,“ podotkl Hanuš. “Jsme připraveni splnit i veškerá bezpečnostní a hygienické podmínky související s covid-19,“ doplnil.

Cenově zvýhodněné permanentky na tři roky budou fungovat na lanovkách po celý rok, tedy v zimě i v létě. S cenou pod deset tisíc korun (viz box) mají ambici se stát jedním z nejvýhodnějších lyžování v Česku. Jejich součástí je i několik benefitů, například exkluzivní ranní lyžování na manšestru (takzvaný „early bird“) nebo sleva na servis lyží,“ vysvětlil Hanuš.Skiareál Ještěd také hodlá podpořit výchovu lyžování malých dětí, proto se rozhodl za každého majitele permanentky věnovat denní skipasy zdarma pro žáky prvních tříd z libereckých škol.