Nová maloobchodní centra

02. června 2008, 00:00 - Renata Lichtenegerová
02. června 2008, 00:00

Již otevřená

Galerie Fénix – Otevřela začátkem března na Praze 9 nedaleko metra Vysočanská. Desetipodlažní komplex zahrnuje 81 obchodů s celkovou plochou kolem dvanácti tisíc metrů čtverečních a čtyřhvězdičkový kongresový hotel s 559 pokoji. Investorem projektu je skupina Czech Property Investments. Stavba vyšla na 2,5 miliardy korun.

Centrum Most – Otevřeno 15. května, nachází se v sousedství mosteckého 1. náměstí. Na ploše 18 tisíc metrů čtverečních nabízí 95 obchodních jednotek, restauraci a pět stánků s rychlým občerstvením. Náklady na výstavbu objektu, jehož investorem je společnost Crestyl management, dosáhly 1,1 miliardy korun.

Zlaté Jablko – Otevřeno 15. května ve Zlíně. Součástí čtyřpodlažní budovy s kapacitou 75 prodejen a plochou přes třináct tisíc metrů čtverečních je i multikino. Investorem projektu za 600 milionů korun je společnost Rein Holding.

Otevření se plánuje do konce roku

Galerie móda Praha – Nacházet se bude v Tuchoměřicích u Prahy. Investiční společnost B. Consulting do centra investuje přes jednu miliardu korun. V centru bude asi 170 obchodů na ploše padesát tisíc metrů čtverečních.

Arkády Pankrác – Komplex vyroste v pražské čtvrti Pankrác. Na výstavbě se podílejí společnosti ECE Projektmanagement a Rodamco Europe. Projekt vyjde na tři miliardy korun. Centrum bude mít prodejní plochu 45 tisíc metrů čtverečních, přibližně 140 obchodů a 1100 parkovacích míst.

Obchodní centrum Kolín – Vznikne u vlakového a autobusového nádraží v Rorejcově ulici v Kolíně. Na ploše zhruba deseti tisíc metrů čtverečních nabídne kolem padesáti obchodů, restaurace, kavárny, provozovny rychlého občerstvení a parkoviště. Předpokládané náklady jsou 450 milionů korun. Developerem projektu je dánská společnost TK Development.

City Park Jihlava – Roste v centru Jihlavy. Celkově by mělo být v parku 110 obchodních jednotek na ploše dvacet pět tisíc metrů čtverečních. Developerem je firma PSJ Invest. Celková investice dosáhne 1,3 miliardy.

Oaza Kladno – První nákupní centrum v Kladně vzniká v městské části Kročehlavy. Staví ho společnost CPDP Shopping Mall Kladno za 755 milionů korun. Obchodníkům centrum nabídne 17 800 metrů čtverečních.

Palác Pardubice – Bude stát na Masarykově náměstí v Pardubicích. Na ploše osmnácti tisíc metrů čtverečních bude zhruba stovka obchodů. V plánu je také multikino. Investorem je izraelská společnost AFI Europe. Stavba vyjde na více než miliardu korun.

Plaza Liberec – Staví developerská společnost Plaza Centers na pěší zóně v samotném centru Liberce. Centrum nabídne více než 120 obchodů na devatenácti tisících metrech čtverečních.

Exit 66 – Na dálnici D1 staví společnost Devo Group. Zhruba sedmdesát procent z celkových osmnácti tisíc metrů čtverečních bude učeno módě. Zbytek bude věnován prodejnám s jiným sortimentem, restauracím a službám.

Kaskády Zlín – Otevřou s největší pravděpodobností až v roce 2009. Stavba si vyžádá přibližně 1,5 miliardy korun. Po svém dokončení nabídne třicet dva tisíc čtverečních metrů ploch a zhruba šest set parkovacích míst. Developerem je společnost ECM.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít