Nová kampaň má zlepšit pověst

13. března 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
13. března 2006, 00:00

KAMIONOVÁ DOPRAVA Vysvětlit veřejnosti některé zažité omyly je cílem nové kampaně Sdružení autodopravců Česmad Bohemia. Pod názvem „Jedeme v tom spolu“ chce objasnit a zdůraznit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku.

KAMIONOVÁ DOPRAVA

Vysvětlit veřejnosti některé zažité omyly je cílem nové kampaně Sdružení autodopravců Česmad Bohemia. Pod názvem „Jedeme v tom spolu“ chce objasnit a zdůraznit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku.

Informační kampaň Sdružení autodopravců Česmad Bohemia „Jedeme v tom spolu“ má tři hlavní cíle. Konkrétně objasnit roli kamionové dopravy pro českou ekonomiku, zdůraznit a vyvrátit názor, že kamiony jsou neekologické.

Průměrné stáří tahačů je totiž v Česku osm až devět let, vozový park je tak o pět let mladší než u osobních vozidel. Kampaň začne ještě v březnu a v první fázi se zaměří na billboardy a reklamu v tisku. Na billboardech s kamiony budou hesla „Nejezdím pro svou zábavu, ale pro tu tvoji“ nebo „Zacláním ti na silnici, abys měl přehled“.

NENÍ ALTERNATIVA Podle generálního tajemníka sdružení Martina Špryňara více než polovina veřejnosti nevidí alternativu kamionové dopravy. Souhlasí též s názorem, že vzhledem k neustále se zvyšující spotřebě zboží lze kamionovou dopravu pouze těžko něčím nahradit. „Současný systém výroby totiž klade stále se zvyšující nároky na přepravu polotovarů i hotového zboží,“ říká Špryňar. Polovina lidí také nechce být osobně omezena opatřeními, která by mohla snížit kamionovou dopravu. Odmítají jak speciální daň pro kamiony, která by způsobila navýšení cen zboží, tak i omezení osobní spotřeby. POPTÁVKA PO DOPRAVĚ POROSTE „Chtěli bychom lidem vysvětlit, že s tím, jak roste blahobyt společnosti a poptávka spotřebitelů, zákonitě roste i kamionová doprava. Ta jediná umožňuje nejpružnější a nejefektivnější pohyb zboží po republice,“ vysvětluje prezident Česmadu Vladimír Starosta. Podle jeho slov podnikatele v dopravě trápí především katastrofální stav tuzemských silnic a mohutné odvody do státní pokladny. Ale i další platby jako je silniční daň, spotřební daně z paliv, pojištění vozidel, budoucí mýtné, placená povolení a školení. „Platíme dostatek, aby se mohly stavět kvalitní silnice pro všechny bez stálého svalování viny na kamiony,“ říká Špryňar.   LIDEM VADÍ KAMIONY

Průzkum vnímání kamionové dopravy, který pro Česmad provedla společností STEM/MARK, ukázal, že mezi lidmi převažuje negativní názor. A to ať už při hodnocení vlivu jízdy kamionů na stav českých silnic, tak i omezení řidičů osobních automobilů jízdou kamionů.

Za nejhorší typy vozů, které se účastní silničního provozu, považují tři čtvrtiny populace nákladní auta a kamiony. Drtivá většina populace, konkrétně 90 procent, souhlasí s názorem, že kamionová doprava nepřiměřeně zatěžuje dopravní systém a měla by se výrazně omezit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít