NOTES

01. března 2004, 00:00 - (em, čtk)
01. března 2004, 00:00

Domácnosti s dětmi by si v budoucnu mohly odečíst z daňového základu až 24 000 korun za nákup počítače. Vyplývá to z pracovního návrhu ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Systém obdobně funguje například ve Finsku nebo Švédsku.

MLYNÁŘ NAVRHUJE DAŇOVÝ ODPOČET ZA POČÍTAČ

Domácnosti s dětmi by si v budoucnu mohly odečíst z daňového základu až 24 000 korun za nákup počítače. Vyplývá to z pracovního návrhu ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Systém obdobně funguje například ve Finsku nebo Švédsku. Další odpočet by uživatel mohl uplatnit za daň z přidané hodnoty, kterou měsíčně zaplatí za připojení k internetu. Maximálně by však mohl ročně požadovat odpočet 2400 korun. Možnost podpory počítačové vybavenosti svých pracovníků by měli mít i zaměstnavatelé.

OUTSOURCING JE VELKÝM BYZNYSEM

Outsourcing, při němž zákazník zaměstná společnost odjinud, například pro navržení, implementaci a provozování počítačové sítě nebo jiné technologie, je dnes velkým byznysem, jehož potenciál využívají i české firmy. Celosvětové náklady na velké outsourcingové projekty vzrostly od roku 2002 o 44 % na celkovou sumu 119 miliard dolarů. Největším odbytištěm pro outsourcované služby jsou USA a další bohaté země s drahou pracovní silou. Dodavateli jsou v převážné části naopak levné asijské a zčásti východoevropské země.

ÚZEMNÍ PLÁN PRAHY BUDE JEDNODUŠŠÍ

Pražský magistrát chce zjednodušit územní plán města. Nyní se rozlišuje téměř pět desítek účelů, do budoucna by se měl jejich počet snížit. Současný plán platí čtyři roky a magistrát už projednával skoro tisícovku žádostí o jeho změnu. Přitom je jedno, zda jde o možnost výstavby rodinného domu na malé parcele, nebo o změnu využití rozsáhlého území. Zjednodušení územního plánu by mělo být do roka hotové. Plán by měl po těchto úpravách lépe vyhovovat záměrům města, vlastníků pozemků i investorů.

FARMÁŘI POŽADUJÍ ZVÝŠENÍ CENY PRASAT

Výkupní cenu nejméně třicet korun za kilogram živého vepře chtějí tuzemští farmáři. Proto zahájili protestní akce, které mají majitele masokombinátů dotlačit k tomu, aby cenu za výkup zvýšili. Majitelé jatek tvrdí, že řezníci za pokles cen nemohou a na vině je nejednotnost farmářů, z nichž část nabízí maso za levnější ceny. Výkupní cena jednoho kilogramu živého vepře se nyní pohybuje mezi dvaceti čtyřmi a sedmadvaceti korunami za kilogram. Farmáři vyhrožují protestními akcemi před masokombináty.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít