NOTES

05. dubna 2004, 00:00 - (pk, čtk)
05. dubna 2004, 00:00

Univerzální zboží a služby by měla česká státní správa v budoucnu nakupovat hromadně. Stát si od toho slibuje úspory ve výdajích, omezení korupce, lepší kontrolu veřejných zakázek a tím i vyšší transparentnost. Vyplývá to z návrhu ministerstva financí.

STÁT CHCE UŠETŘIT ZA ZBOŽÍ A SLUŽBY Hromadné nákupy zboží a služeb, které prý s úspěchem fungují například v Rakousku, Itálii a Finsku, bude mít na starosti Správa státních hmotných rezerv. PPP PŘI REKONSTRUKCI TRATI Železnice mezi Prahou a Kladnem s odbočkou k letišti Ruzyně by měla být jedním ze dvou pilotních projektů, na kterých chce ministerstvo dopravy vyzkoušet účast soukromého kapitálu při výstavbě dopravní infrastruktury (PPP). „Nepůjde o rychlodráhu, ale klasickou železniční trať,“ řekl ministr dopravy Milan Šimonovský. Druhým pilotním projektem by podle něj měla být silnice - zatím existují tři možnosti, do konce roku by mělo být jasno o první z nich. Stát bude investory vybírat výhradně ve výběrových řízeních. ODBYT KANCELÁŘSKÉ TECHNIKY KLESL Prodej tiskáren, kopírek a multifunkčních kancelářských zařízení loni v ČR klesl o 3,6 % na 402 336 kusů. Tuzemští uživatelé za kancelářskou techniku utratili 146,8 milionu dolarů, což představuje téměř čtyři miliardy korun. Oproti roku 2002 to znamená zhruba procentní zvýšení, uvedla analytická firma IDC. Pro příští dva roky předpovídá IDC mírný růst, zejména díky multifunkčním zařízením, která budou ubírat tržní podíl tiskárnám i kopírkám. ZNÁME ZAMĚSTNAVATELE ROKU**

Společnosti Západočeská energetika, výrobce zámků do automobilů Witte Nejdek, mladoboleslavská Škoda Auto a Jihočeská energetika uspěly v prvním ročníku soutěže Zaměstnavatel regionu 2004. Soutěž se konala pod záštitou ministra pro místní rozvoj a ministra práce a sociálních věcí. O vítězích soutěže v prvních čtyřech krajích, Plzeňském, Karlovarském, Středočeském a Jihočeském, informovala pořádající firma Fincentrum Event Management. Vítězové dalších krajů budou známi ještě v dubnu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
10 tipů na nejlepší tablety pro práci i zábavu [Vánoce 2017]
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít