NOTES

02. února 2004, 00:00 - (pb, bal)
02. února 2004, 00:00

Schválená novela vodního zákona, která v souladu s předpisy EU požaduje modernizaci čističek odpadních vod, by mohla mít za důsledek vzrůst cen vody až o 100 procent. Čističky mají být schopny zachycovat dusičnany a další prvky, na které běžné biologické a mechanické čištění nestačí.

VODA MŮŽE ZDRAŽIT AŽ NA DVOJNÁSOBEK Schválená novela vodního zákona, která v souladu s předpisy EU požaduje modernizaci čističek odpadních vod, by mohla mít za důsledek vzrůst cen vody až o 100 procent. Čističky mají být schopny zachycovat dusičnany a další prvky, na které běžné biologické a mechanické čištění nestačí. Předpokládaná modernizace čisticích a úpravárenských kapacit si podle některých odhadů vyžádá náklady ve výši 85 miliard korun. VÁCLAV FISCHER ODCHÁZÍ, CK FISCHER POKRAČUJE Zakladatel největší české cestovní kanceláře Václav Fischer odchází ze společností, kde koncem loňského roku získala majoritní podíl firma K&K Capital Group. Fischer uvedl, že neodchází rád, nicméně je to poslední nutný krok, který musí pro záchranu značky učinit. Cestovní kancelář bude v činnosti pokračovat a zachováno zůstane i jméno CK Fischer. MAKLÉŘE Z EU ZAJÍMÁ PRAŽSKÁ BURZA O členství na pražské burze se začínají zajímat obchodníci s cennými papíry ze zemí EU, kteří zatím licenci v ČR nemají a proto tady investují prostřednictvím jiných firem. Pražská burza se po vstupu ČR do Unie více otevře a příchod na ni bude jednodušší. BUDE PRO STARŠÍ LIDI PRÁCE?

Počet obyvatel České republiky ve věku vyšším než šedesát let vzroste do roku 2010 o půl milionu. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) i Evropská unie proto varují českou vládu a doporučují, aby pro ně včas našla práci, kterou nyní těžko hledají i padesátiletí. Hrozí totiž, že vzroste počet nezaměstnaných i výdaje státu na důchody - podle Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí situace může přerůst v sociální krizi.

STÁT SI HODLÁ ZBRANĚ KUPOVAT SÁM

O provizi za stovky milionů korun za dovoz nadzvukových stíhaček přijdou čeští obchodníci se zbraněmi. Pokud poslanci schválí novelu o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, budou ministerstva moci nakupovat vojenskou techniku vlastními silami, bez prostředníků.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít