Noční Prahu oslnila spanilá jízda motorkářů

22. července 2011, 18:50 - Tomáš Stingl
22. července 2011, 18:50

Na čtyři stovky motorek a jejích majitelů se v červenci sjelo do Prahy na třetí ročník oblíbené akce Prague Night Ride. Spektakulární noční jízda hlavním městem byla unikátním zážitkem nejen pro motorkáře, ale i pro obyvatele a turisty, kteří v ulicích pestrobarevně osvětlený peloton spatřili.

Foto: Zdeněk Fazer

Zářící halogeny, chraplavý zvuk benzínových motorů, krásné dívky a hlavně nablýskané kouzelně nasvícené motorky. To vše v kulise nočních ulic Prahy. Tak vypadal již třetí ročník akce Prague Night Ride. Motorkářský svátek, který organizuje fanouškovské uskupení Top 5 Plus, letos přilákal rekordní množství účastníků. Zatímco na prvním ročníku jela asi jen stovka strojů a loni při průtrži mračen zhruba 170 motorek, na letošní jízdu dorazilo z celých Čech dohromady téměř 390 biků. Přijeli nadšenci z Českých Budějovic, Plzně, Liberce, Hradce Králové, Pardubic či Karlových Varů.

Turisté ani nestačili fotit

Cílem akce, která se letos konala o třetí červencové sobotě, je nabídnout i „něco navíc“. Tedy nejen suchou jízdu v koloně, ale i nějaký ten nevšední zážitek. „Jede se  noční osvětlenou Prahou na nejexponovanějších, leč povolených místech. Užijete si nejen atmosféru důstojné jízdy, ale také spadlé čelisti a cvakající foťáky turistů,“ popisuje atmosféru akce jeden z přímých účastníků.

Praha ovšem se svou hustotou semaforů, které jsou zapnuty i v noci, dokonale roztrhá každý peloton. Organizátoři tedy museli vymyslet způsob, jak celou kolonu bezpečně provést městem. V rámci příprav sestavili větší skupinu regulovčíků, kteří podrobně znali trasu a provedli peleton v rámci možností bezpečně celou Prahou.

Trasu bylo nutné pečlivě prostudovat, nahrát do navigací a několikrát podrobně projet, naposledy v den jízdy. Bylo totiž důležité zjistit, jestli někde na trase nepřibyla nová překážka a případně ještě operativně provést změnu cesty.

Je to nepředstavitelně silný zážitek nechat konfrontovat takovou sílu motorek třeba na Václavském náměstí s protipólem turistů i místních lidí. A to ještě v noci, kdy je všechno tak nějak jiné. Soudě podle bezprostředních reakcí lidí například na Vinohradské ulici to byla vesměs velmi příjemná  konfrontace. Podobně tomu tak bývá třeba při jarní otevírací jízdě do Poděbrad,“ říká David Sommer, jeden z organizátorů.

Pochopitelně naprosto zásadní bylo hledisko bezpečnosti a z toho vyplývající kázeň všech účastníků, díky níž motorkářský svátek nijak zásadně nenarušil noční pořádek v hlavním městě. V zájmu zajištění plynulého průběhu akce a samozřejmě i naprosté legálnosti budou organizátoři v rámci přípravy i dalších ročníků v ředstihu komunikovat s pražským magistrátem a městskou policií. Věřme tedy, že zodpovědné přípravě bude Praha nakloněna i v dalších ročnících.

 

Peleton skončil Na Bobovce

Už nedílnou součástí je i závěr akce v restauraci Na Bobovce, kam nakonec i letos motorkáři dorazili, aby si vyměnili dojmy u dobrého grilovaného masa. „Celá akce se myslím letos velmi povedla. Je jasné, že se dostala za rámec běžných vyjížděk a stala se z ní už opravdová republiková exkluzivitka,“ podotýká motorkářský fanoušek David Sommer.

Organizátoři by navíc příští rok chtěli přijít s vylepšenou koncepcí, která přitáhne další milovníky rychlých kol. Chystá proto novinky. Na co těšit se prý mají jak motorkáři, tak i široká veřejnost. Organizátoři tak doufají, že letošní rekord v počtu účastníků by mohl být za rok znovu překonán.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít