Neznámí Italové - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Neznámí Italové

, Kateřina Menzelová,
Neznámí Italové
Zdroj: Euro.cz

Objekty mají nové vlastníky

PRAHA (men) – Portfolio nemovitostí, patřící Škodě Praha, má nové vlastníky. Informaci týdeníku EURO potvrdila Zdeňka Klapalová, ředitelka mezinárodní realitní firmy Knight Frank, jež byla poradcem transakce. „Pro bývalého majitele bylo výhodnější prodat budovy zvlášť, nikoli celé portfolio najednou. Výnos z prodeje byl v tomto případě vyšší, než by byl dosažen prodejem kompletního balíku,“ říká Klapalová. Mezi kupci objektů prý figurovali jak tuzemští, tak zahraniční investoři.
Své nemovitosti se pokoušel strojírenský podnik prodat již před dvěma lety. Žádný zájemce však nepředložil finanční nabídku, která by odpovídala představám firmy. Škoda Praha předpokládala, že z prodeje nemovitostí získá okolo 400 milionů korun.
Realitní balík obsahoval kromě administrativních budov i rekreační objekt, rezidenční, skladové a výrobní prostory. Nejzajímavější v nabídce zřejmě bylo sídlo Škody Praha u stanice metra Hradčanská v Praze 6. V budově je na třináct tisíc metrů čtverečních kanceláří. Strojaři odmítají zveřejnit, kdo a za kolik nemovitosti získal. Klapalová pouze uvedla, že jde o italskou firmu.
Škoda Praha prozatím zůstává v původní centrále v pronájmu, zároveň prý ale vyjednává o možnosti přestěhovat se do budovy ČEZ v Duhové ulici v Praze 4. Energetická skupina oznámila v září loňského roku, že si vzhledem ke své expanzi pronajme část budovy E v blízkém BB Centru.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze