Nesvítí-li slunce, nefunguje rozum

14. dubna 2003, 00:00 - Michal Zachar
14. dubna 2003, 00:00

ImageZatmělo se mi před očima, když jsem otevřel asi tři měsíce starý magazín pro ženy. V článku Nový vzhled pod dotyky prstů jsem našel několik pozoruhodných citací. Čtěte se mnou např. tento citát: "Mnoho profesionálů doporučuje nanášet líčidla prsty. Má to obrovskou výhodu: na tváři vám nezůstanou stopy po štětci či pěnovém aplikátoru.

Image

Zatmělo se mi před očima, když jsem otevřel asi tři měsíce starý magazín pro ženy. V článku Nový vzhled pod dotyky prstů jsem našel několik pozoruhodných citací. Čtěte se mnou např. tento citát: „Mnoho profesionálů doporučuje nanášet líčidla prsty. Má to obrovskou výhodu: na tváři vám nezůstanou stopy po štětci či pěnovém aplikátoru.“ Z fyziky je známo, že velikost plochy a tlak, který působí na plochu, přináší tření. To je přímo závislé na velikosti předmětu, který tře. Což znamená, že při líčení vyhrávají menší předměty, jako jsou štětce, aplikátory a houbičky. Mají na pokožku stále stejný přítlak a jsou daleko citlivější než prsty. Krom toho, také se nemastí. Lidské prsty ano. Další perlou bylo: „Totálně krycí make-upy nejsou in. Lehce retušovaná pleť - to je to pravé! Máte-li hezkou pleť a pouze s drobnými nedostatky, stačí, když make-up nanesete jen na problematická místa.“ Po přečtení těchto řádků, zatoužil jsem stát se malířem. Přišel bych do pokoje, nabral barvu na štětku a cákal. Že by stěna byla flekatá? Souhlasím. Proč však podobně zacházet s lidskou pletí? A to nejlepší na konec: „Možná jste dosud žila v přesvědčení, že výrazný make-up musí být dokonale vymalován. Jinými slovy - jedno oko jako druhé. Omyl! Nové typy očních stínů můžete nanášet spontánně a nesouměrně.“ Vzpomněl jsem si na projekt katedry psychologie skotské Univerzity sv. Ondřeje. Měl zjistit, co má osobnost společného s typy tváří, které považujeme za atraktivní. Půl roku zkoumání přineslo zajímavý výsledek. Naprostá většina dotázaných osob byla přesvědčena, že na prvním místě hodnotícího žebříčku je vzhled druhého pohlaví. Také se všichni shodli, že nejdůležitější vlastnost pro krásu je souměrnost. Ne velikost nebo tvar, ale souměrnost! Nechávám na vaší fantazii, co asi může způsobit výzva: na souměrnost nehleďte.

Autor je členem sdružení vizážistů Pei (www.vizazista.cz)

Nevíte si rady s módními trendy nebo si nejste jisti, co vaší firmě dodá šmrnc? Napište své dotazy vizážistovi a image poradci Michalu Zacharovi.

Týdeník Profit Rubrika „Styl“ - poradna Vinohradská 1511/230, 100 00 Praha 10 e-mail: styl@profit.cz, vizazista@tiscali.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít