NEPI a Rockcastle se spojují v realitního obra - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

NEPI a Rockcastle se spojují v realitního obra

,
NEPI a Rockcastle se spojují v realitního obra
Zdroj: nepinvest.com

Společnosti New Europe Property Investments (NEPI) a Rockcastle oznámily fúzi. Portfolio firem působících v oblastech investic, developmentu a správy logistických nemovitostí obsahuje také česká a slovenská aktiva.

Americký Rockcastle zaplatí za spojení poměrem 4,5 akcie ku jedné akcii jihoafrické NEPI. Vzniklý subjekt, který teď čeká volba nového společného vedení, se má stát podle majitelů nejsilnějším hráčem v logistických realitách střední Evropy.

Fúze by měla podle serveru property-forum.eu být uzavřena do 30. června 2017. Hlavní slovo však budou mít kromě akcionářů, kteří se musejí shodnout na novém vedení, také regulační orgány zemí, ve kterých mají firmy silný tržní podíl.

NEPI buduje a spravuje logistické parky ve východní a střední Evropě. Rockcastle je komerční realitní investor a developer, který vlastní, vyvíjí a spravuje dominantní maloobchodní aktiva v regionu. Tržní kapitalizace NEPI činí zhruba 3,4 miliardy eur, tedy asi 92 miliard korun, zatímco Rockcastle zhruba 2,2 miliardy eur, což je asi 59,4 miliardy korun.

V minulých letech NEPI ovládla trh v Rumunsku, podle hodnoty aktiv je také významným hráčem na českém, slovenském, srbském a chorvatském trhu. K 30. září 2016 NEPI vlastnila a provozovala 34 parků s nájemníky, 6 rozestavěných logistických a průmyslových parků či 7 halových projektů ve fázi vývoje. Naposled NEPI získala Arena Centar v Záhřebu a od developera HB Reavis odkoupila nákupní centrum Aupark v Piešťanech.

Společnost Rockcastle v regionu spravuje 7 aktivních projektů, 2 projekty má ve výstavbě a 3 ve fázi vývoje. Do Česka vstoupila v červenci letošního roku akvizicí Fora Liberec. Dohromady činí hodnota aktiv skupiny 878,6 milionů eur, tedy zhruba 23,2 miliardy korun.

Čtěte také:

Accolade postaví v polské Bydhošti průmyslový park za tři čtvrtě miliardy

Investice do komerčních nemovitostí vzrostly na pět miliard

Obří realitní obchod: singapurský fond dá 65 miliard za developera P3