Nejvyšší v EU. HB Reavis spouští výstavbu gigantické budovy v Polsku - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nejvyšší v EU. HB Reavis spouští výstavbu gigantické budovy v Polsku

,
Nejvyšší v EU. HB Reavis spouští výstavbu gigantické budovy v Polsku
Zdroj: HB Reavis

Varšavský gigant Vars Place má být nejvyšším mrakodrapem Varšavy, celého Polska a Evropské unie. Gigantický projekt právě rozjel developer se slovenskými majiteli HB Reavis.

Skupina oznámila, že kancelářský projekt s věží Vars Place dosáhne výšky 310 metrů. Naproti hlavnímu varšavskému nádraží tak vyroste nejvyšší budova v Evropské unii. Bagry na místě již pracují. Tři etapy výstavby chce HB Reavis dokončit do roku 2020.

Společnost získala všechna povolení a oznámila, že stavbu začíná realizovat. „Jsme hrdí na to, že naše vlajková loď ve Varšavě spojí realitní zkušenosti HB Reavis a inovativní design světoznámého studia Foster + Partners ve spolupráci s Hermanowicz Rewski Architects. Jsme přesvědčeni, že Vars Place bude výjimečným cílem, novým centrem pro místní a mezinárodní byznys i trávení volného času v Polsku,“ uvedl v tiskovém prohlášení generální ředitel HB Reavis Pavel Trenka.

Nový mrakodrap bude mít dvě části. První je věž s výškou 230 metrů. Po instalaci 80metrové antény vysílače vzroste na 310 metrů, čímž překoná nejvyšší budovu v Evropské unii. Tou je dosud 306 metrů vysoký The Shard v Londýně.

Druhou část komplexu tvoří „dvouvěž“. První bude mít 80 metrů s 19 podlažími a druhá 90 metrů s 21 podlažími. Celkově poskytne komplex 140 tisíc čtverečních metrů pronajímatelné plochy, z toho asi sedm tisíc připadá na plochy pro obchod a služby. S městem se developer dohodl na vybudování vyhlídkové terasy pro veřejnost ve výšce 230 metrů.

Mezinárodní developerská skupina HB Reavis působí vedle Česka, Slovenska a Polska také v Maďarsku, Británii a Turecku. Skupina byla založena v roce 1993 a v současné době je třetím největším developerem v segmentu kancelářských budov v Evropě. HB Reavis získal pozemek stavby v roce 2011 od polských železnic PKP, v soutěži nabídl 171 milionů zlotých, tedy asi 1,1 miliardy korun. Zamýšlený komplex měl původně název Chmielna Business Center.

Čtěte také:

HB Reavis prodal karlínské kancelářské budovy za 2,27 miliardy

HB Reavis prodal logistiku za 2 miliardy

Miliardový obchod HB Reavis. Londýnský 33 Central prodala bance