Nejlepší je prevence

02. srpna 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
02. srpna 2004, 00:00

BEZPEČNOST POČÍTAČE Počítač připojený do internetu musí být dobře zabezpečen proti nejrůznějším útokům. Ty mohou představovat vedle zveřejnění vaší mailové pošty také zcizení důležitých dokumentů nebo například změnu internetového serveru.

BEZPEČNOST POČÍTAČE

Počítač připojený do internetu musí být dobře zabezpečen proti nejrůznějším útokům. Ty mohou představovat vedle zveřejnění vaší mailové pošty také zcizení důležitých dokumentů nebo například změnu internetového serveru. Kromě toho nechráněný počítač snadno podlehne virové nákaze, která ho v nejhorším případě dokáže připravit kompletně o všechna data. Je proto lepší mít počítač dobře ochráněn. Stoprocentní záruka bezpečnosti neexistuje, ale čím je bezpečnost na vyšší úrovni, tím je samozřejmě ochrana lepší. V P rofitu jsme již informovali o internetových adresách, které zdarma a spolehlivě zkontrolují na dálku počítač a odhalí nedostatky v jeho zabezpečení. Například na serveru http://test.bezpecnosti.cz bylo už celkem provedeno přes 50 tisíc kontrol počítačů. Ovšem takováto kontrola není samospasitelná. Některé viry se šíří opravdu bleskovou rychlostí a není v silách žádného administrátora kontrolovat počítače každý den. Usnadnit práci při kontrole pomůže i mailový newsletter, který rozesílá specializovaná firma na počítačovou bezpečnost Computer Associates (CA). Ta nyní jako novinku nabízí bezplatná upozornění e-mailem na nebezpečné viry a bezpečnostní chyby. Upozornění na kritické hrozby rozesílá v případech, kdy nějaký virus nebo chyba v používaných počítačových programech dosáhne kritického nebo nebezpečného stupně a vyžaduje okamžitý zásah, aby se podařilo zmírnit případný dopad a ochránit klíčové systémy. Součástí mailových informací jsou také odborné bezpečnostní rady a popisy hrozeb včetně rizik, dopadů, ovlivněných verzí, metod distribuce, souborů se signaturami pro detekci, ověřenými doporučeními a pokyny pro nápravu problému a nástroji pro odstranění virů. Informace nerozesílá CA jenom mailem - uživatelům, kteří mají nainstalovaný program pro čtení zpráv ve formátu RSS, poskytuje RSS Threat Feeds na internetovém portálu Computer Associates aktualizovaný přísun zpráv o hrozbách. Prevence je totiž lepší než likvidace škod. A bez informací - v počítačovém světě obzvlášť - nelze dělat účinnou prevenci.

Počítačové viry, nedokonalosti v softwaru. To vše ohrožuje bezchybné fungovaní firemních počítačů a snižuje produktivitu práce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít